פליז (Brass) היא אחת מסגסוגות המתכת הכי נפוצות בתעשיית העיבוד השבבי, סגסוגת חזקה שנוח ויעיל מאוד לעבוד איתה ולעבד אותה לתוצרים שונים – והיא בהחלט נפוצה מאוד ביישומי תעשייה רבים מאוד, מחלקי צנרת אמינים ואיכותיים, דרך רכיבי מיכון מדויקים ועד קליעי נשק וכלי נשיפה מוזיקליים. נסביר אודות עיבוד מתכות פליז ואפשרויות העיבוד השבבי והייצור הזמינות לכם – כאשר חברת יעקובוביץ חיים מציעה מיכון מתקדם ואיכותי לעיבוד פליז ולייצור מגוון רחב של תוצרים מותאמים אישית, מדויקים ואיכותיים ללא פשרות.

אודות סגסוגות פליז

פליז היא סגסוגת מתכתית, כאשר רכיביה הם נחושת ואבץ. היחס בין הנחושת לאבץ משתנה בהתאם לתכונות המבוקשות של התוצר הסופי, היחס משפיע על צבע הפליז, מגוון הנוטה לאדום של הנחושת ועד גוון צהבהב יותר עם ישנם ריכוזים גבוהים של אבץ בסגסוגת – כאשר הגוון הצהבהב-מוזהב הוא הנפוץ יותר ביישומי תעשייה רבים. סגסוגות פליז מאפשרות הברקה טובה מאוד ואכן מוצרים רבים העשויים פליז ניחנים במראה מבריק אופייני. מבחינת היקפי שימוש, סגסוגות פליז הם בין החומרים הכי נפוצים ושימושיים בעולם ובתחומי תעשייה רבים, גם דרך יציקות ובהחלט דרך פרויקטים של עיבוד שבבי לייצור רכיבים שונים.

מבחינת תכונות, פליז הוא חומר משמעותית חזק יותר מנחושת לבדה, כאשר הפליז מאפשר יכולת חישול ועיבוד טובה יותר מנחושת או אבץ. נקודת ההתכה  של פליז נמוכה יחסית לפלדה וסגסוגות מתכתיות אחרות ויש לחומר מאפייני זרימה המקלים על יציקתו לתבניות ועל ייצור רכיבי זרימה שונים. מבחינת מוליכות חשמלית, הפליז מוליך חשמל אך במידה נמוכה יחסית ובהחלט נמוכה בהשוואה לנחושת "נקייה".

היום המון מהפליז הנמצא בשימוש בעולם ואשר משמש לייצור חלקים ורכיבים חדשים הינו ממוחזר, הרבה בזכות העובדה שהפליז אינו מגנטי ואז קל להפריד את הסגסוגת ממתכות מגנטיות אחרות – בעיקר פלדה.

מערך התכונות והיתרונות של הפליז הפכו את הסגסוגות הללו לנפוצות ופופולאריות כל כך בתעשייה העולמית והלכה למעשה ניתן היום למצוא רכיבי פליז עבור כמעט כל סוגי היישומים.

עיבוד מתכת פליז

עיבוד שבבי של סגסוגות פליז

בתעשיית העיבד השבבי, נעשה יחסית שימוש נרחב ורב בסגסוגות פליז – הודות לחוזק איכותי, יכולת עיבוד גבוהה, עמידות לחלודה ושאר תכונות שהוזכרו לעיל. הפליז המרכזי בו נעשה שימוש במיכון עיבוד שבבי הוא פליז 360 וסגסוגות דומות – זהו פליז בגוון צהוב-מוזהב והוא מספק את יכולות העיבוד הגבוהות ביותר, תכונה נדרשת עבור עיבוד שבבי (בניגוד למשל לייצור באמצעות התכה ויציקה).

עיבוד שבבי של פליז (גם במכונות CNC מתקדמות של 5 צירים וגם במכונות קונבנציונאליות) מציע כמה יתרונות לעומת עבודה עם חומרי גלם אחרים. חלקי ורכיבי פליז הינם עמידים וחזקים, יחס העלות-תועלת של פליז גבוה, הם עמידים לחום ולקורוזיה ואפילו מייצרים יכולות אטימה טובות יותר לחיבורי צנרת בייצור מדויק בעיבוד שבבי.

פליז משמש לייצר תוצרי עיבוד שבבי עבור תעשיות רבות – רפואה, אינסטלציה ורכיבי צנרת רבים ומגוונים, יישומים חשמליים, ציוד חומרה אלקטרוני, חלקים צילינדריים ליישומים הנדסיים וכן הלאה.

רוצים לשמוע עוד על אפשרויות עיבוד פליז? מעוניינים בייצור מדויק, אמין ואיכותי של תוצרים מסגסוגות פליז? פנו היום ליעקובוביץ חיים והצטרפו לרשימה הארוכה של לקוחות מרוצים וקבועים שלנו.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]