באופן מאוד מעשי ופרקטי, התעשייה הישראלית, על שלל גווניה, מהייטק לתעשייה מסורתית, צריכה כל הזמן תכנתי CNC מוכשרים ואיכותיים. הביקוש לתכנת CNC מקצועי, גבוה כבר כמה וכמה שנים בישראל ובפועל הביקוש הזה רק נמצא במגמת עלייה. יותר ויותר תהליכים תעשייתיים ויצרניים מבוצעים באמצעות טכנולוגיות עיבוד שבבי ב-CNC ובהחלט מדובר על מקצוע משמעותי, דינמי ומרתק אשר מאפשר התפתחות מקצועית מהותית ואף רמות שכר טובות. אך מהי עבודתו של תכנת CNC בפועל? מיד נסביר בדיוק על זה.

תכנות CNC

תכנות CNC כיום זה לגמרי הייטק! באמצעות תוכנות הנדסיות מורכבות ומתקדמות מאוד, תכנתי CNC מייצרים מגוון אדיר של תכניות המועברות בהמשך למכונות CNC משוכללות המייצרות שלל רכיבים ויישומים, באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתעשייה כיום.

מכונות CNC הן מכונות הנדסיות-תעשייתיות משוכללות מאוד אשר מיישמות מגוון טכניקות עיבוד שבבי לייצור ממוחשב, אוטומטי ומדויק מאוד של רכיבים, חלקים ויישומים תעשייתיים וצרכניים שונים, ביקר ממתכות אך גם מעץ, פלסטיק וכיוצא באלו.

תכנות CNC מיושם על ידי יצרנים, כמו גם על ידינו בחברת יעקובוביץ חיים כמובן, כדי ליצור הוראות מתוכנתות למחשבים במכונות CNC, הוראות לשליטה בכלי העיבוד השונים כדי ליצור רכיב או חלק ספציפי ומדויק להפליא.

תכנת CNC אחראי על התפקיד המהותי והקריטי של העברת תכניות הנדסיות שהוכנו ע"י מהנדסים, מעצבים ומתכננים והעברה חלקה ומדויקת שלהן ל"עולם האמיתי" ולייצור מוקפד ומעולה במכונות ה-CNC. כך שהתכנת ומפעיל המכונה הוא חלק אינהרנטי וחיוני ביותר לכלל פעולות הייצור באמצעות טכנולוגיות CNC

מה לומדים בקורס תכנת CNC?

תחום ה-CNC כה מהותי ונדרש בתעשייה כיום, שיש מבחר רחב של קורסים להכשרת אנשי CNC, מקורסים מקיפים ומלאים ועד קורסים המתמקדים במפעילי מכונות או בהכשרת תכנתים. בקורס CNC / תיב"ם (תכנון בעזרת מחשב) לומדים את הבסיס של התחום והמקצוע, יסודות מדעיים ופיזיקליים לגבי חומרים, מדידות, אבטחת והבטחת איכות, תוכנות הנדסיות, קריאת והכנת שרטוטי CNC, הפעלה מעשית של מכונות CNC ותכנות של המכונות לפי תכניות הנדסיות משורטטות וממוחשבות.

כיצד נראית העבודה בפועל עבור תכנת CNC?

תכנתי CNC לא אחת, מוכשרים גם בהפעלת מכונות עיבוד שבבי ב-CNC, מה שאומר טיפול, ניהול ותפעול מכאני וממוחשב של המכונות עצמן. אך מבחינת המהות של תכנות CNC, העבודה המעשית של תכנת ה-CNC כוללת עבודה מעשית צמודה למיכון העיבוד השבבי, אחריות על פירוש שרטוטים ותכניות הנדסיות ממוחשבות לשפה בה מדברת מכונת ה-CNC, עבודה עם תוכנות שרטוט הנדסי מקצועיות, וידוא כי התכנית תואמת ליישום שיש לייצר ולמכונה הספציפית וכמו כן הכנת המכונה עצמה לקראת הכנת הרכיב או החלק לפי התכנון הממוחשב המדויק.

תכנת ומפעיל CNC הוא בעל מקצוע חשוב מאוד בשרשרת הייצור, כאשר זהו מקצוע דינמי וחשוב אשר משלב בצורה מרתקת ומאוד רב-גונית בין עבודה מעשית וטכנית  "עם הידיים" לבין עבודה עם מערכות ממוחשבות משוכללות ומתקדמות, אם תרצו, זהו מקצוע המשלב בצורה מלאה בין עשייה ותעשייה לבין הייטק וטכנולוגיה.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]