מפעל עיבוד שבבי, כמו מפעל חברת יעקובוביץ' חיים בנתניה, מספק מוצרים, חלקים ופתרונות למגוון אדיר של גורמים בתעשייה, מייצור אבי-טיפוס של רכיבים מיוחדים ומדויקים ועד ייצור מיוחד של חלקי חילוף למערכות תעשייתיות שונות. מפעל לעיבוד שבבי מספק את מכלול השירותים התעשייתיים בתחום הרחב והנדרש של ייצור באמצעות עיבוד שבבי – תחום שבלעדיו התעשייה העולמית לא הייתה יכולה להיות איפה שהיא היום מבחינת יכולות וטכנולוגיות.

נסביר אודות מהותו ופעילותו של מפעל לעיבוד שבבי, מה עושים במפעל כזה, אילו מחלקות קיימות בו ומה ייחודי במפעל ייצור שכזה.

חברת יעקובוביץ' חיים כרסום וחריטה בע"מ מספקת מגוון רחב של שירותי ייצור בעיבוד שבבי, בכל הטכניקות הנפוצות והמרכזיות בתעשייה ועל בסיס מכונות איכותיות ומתקדמות. מפעל העיבוד השבבי של יעקובוביץ מספק מוצרים ופתרונות קצה מדויקים ללקוחות בתחומים תעשייתיים רבים, כמו תעופה וחלל, תעשיות רפואיות, מפעלי ייצור, גורמים בתחום התשתיות, תעשיות אלקטרו-אופטיות, מפעלי ייצור של מוצרי קצה צרכניים וכן הלאה. מפעל העיבוד השבבי של יעקובוביץ חיים נמצא באזור התעשייה פולג בנתניה, כך שהוא מספק שירותי ייצור ועיבוד שבבי ללקוחות בכל ישראל, כולל בתור מפעל לעיבוד שבבי בצפון וכספק בולט ללקוחות תעשייתיים שונים במרכז ובדרום.

מה עושים במפעל עיבוד שבבי?

במפעל עיבוד שבבי, במהות העניין, לוקחים "גוש" של חומר גלם – לרוב מתכות למיניהן אך גם פלסטיקים מתאימים וכן הלאה – וממנו מייצרים רכיב מוגמר, מדויק ומורכב לפי תכנון מקדים קפדני. בתהליך ייצור זה, מגוש חומר גלם אחד מייצרים רכיב שונה וייחודי, באמצעות תהליכים תעשייתיים ומדויקים של הסרת שכבות חומר גלם, מה שיוצר שבבים – לכן התחום נקרא בעברית עיבוד שבבי.

כך למשל ניתן לייצר גלגל שיניים או ציר ספציפי כחלק חלופי למערכת מיכון כלשהי וגם רכיבים משמעותית מורכבים יותר, תלת מימדיים ועם משימות עיבוד שבבי רבות ומורכבות יותר.

חומרי הגלם שאיתם עובדים במפעל לעיבוד שבבי הינם מגוונים ומותאמים אישית לכל פרויקט וכל הזמנת ייצור. דוגמאות מובילות בתחום העיבוד השבבי של מתכות כוללות למשל פלדות, אלומיניום, טיטניום, נחושת, פליז ונירוסטה. בקטגוריית העיבוד השבבי של חומרי גלם פלסטיים הנדסיים ניתן לייצר תוצרים מחומרים כגון אוקולון, PVC, דלרין, ארטלייט, נובוטקס, פרספקס וכדומה.

מבחינת "החיים" במפעלי עיבוד שבבי, מדובר על מפעל תעשייתי-יצרני השונה ממפעלים אחרים, הרבה בגלל שאנשי המקצוע העובדים בו, אשר צריכים להיות ממש אומנים בתחום העיבוד השבבי והייצור המדויק, כל הזמן מפיקים ומייצרים חלקים ותוצרים חדשים ושונים. לא עושים אותו הדבר אלא כל הזמן מייצרים ללקוחות השונים תוצרי עיבוד שבבי חדשים, ייחודיים ומקוריים. היום, תחום העיבוד השבבי מתקדם מאוד טכנולוגית וכולל מגוון היבטים של עבודה עם תוכנות מחשב מתקדמות ומכונות CNC לעיבוד שבבי מבוסס מחשב ומערכות רובוטיות סופר מדויקות, לכן העובדים במפעל עיבוד שבבי צריכים להחזיק בסט יכולות ומיומנויות נרחב מאוד, הן בתעשייה מסורתית וייצור רכיבים רבים ושונים והן בתפעול מערכות טכנולוגיות משוכללות מאוד.

מחלקות הייצור והעבודה במפעל של עיבודים שבביים

כאמור, מפעל עיבוד שבבי גדול ומתקדם יכול לספק מגוון רחב של תוצרים ללקוחותיו בתחומי תעשייה ועשייה שונים, כאשר יש כמובן תיאום מקצועי ותהליכי בין מחלקות הייצור השונות ובהתאם למהות הפרויקט שאותו יש לייצר – מה שמאפשר לספק שירות רחב וטוב יותר וגם לספק ייצור ברמות דיוק ואיכות חסרות פשרות.  המחלקות העיקריות של מפעלים לעיבוד שבבי – כמו המפעל המתקדם והמקצועי של יעקובוביץ חיים כרסום וחריטה – כוללות את הדוגמאות הבאות, כדי לתת מענה מקיף ואיכותי ככל שניתן ללקוחות בעלי צרכים והעדפות שונים.

  • חריטה – קונבנציונאלית במכונות ידניות וממוחשבת במכונת CNC.
  • כרסום – קונבנציונאלית במכונות ידניות וממוחשבת במכונת CNC.
  • מחלקת השחזות – שירותי השחזה מותאמים אישית, השחזות עגולות ושטוחות.
  • מחלקת הרכבות – להרכבת רכיבים ומערכות מוגמרות.
  • מחלקת מסגרות – לריתוכים וביצוע חיבורים ועבודות מסגרות שונות לפרויקטים של לקוחות, לאחר ייצור רכיבים בעיבוד שבבי.
  • מחלקת גימור חלקים – צביעה ויישום גימורים רלוונטיים נוספים.
  • בקרת איכות – כדי לוודא שכל רכיב המיוצר במפעל עומד בתכנון המקדים ובסטנדרטים המחמירים ביותר של ניהול ובקרת איכות בתעשייה.
  • מחלקת תיב"מ – ליישום תכנון באמצעות מחשב של רכיבים המיוצרים בטכניקות העיבוד השבבי השונות, באמצעות התוכנות ההנדסיות המובילות והנפוצות בתעשייה.

בנוסף, מפעלים לעיבוד שבבי מבצעים גם משימות עיבוד וייצור הכוללות קידוחים, חיתוכים, ניקוב, כיפופים, ערגול מתכת וכיוצא באלו בהתאם לצרכי הפרויקט והרכיבים המיוצרים.

הייחודיות של מפעלי עיבוד שבבי

הייחודיות של מפעלי עיבוד שבבי, בין אם מדובר על מפעל בצפון או במרכז הארץ, היא בהיקף המוצרים והתוצרים שהמפעל מייצר והיקף טכניקות הייצור – מגוון אדיר של רכיבים, חלקים ותוצרים, מותאמים אישית ועבור שלל יישומים ותחומי תעשייה מתקדמת ומסורתית. ייצור באמצעות עיבוד שבבי הוא תחום נדרש וקריטי עבור התעשיות המתקדמות ביותר טכנולוגית וגם עבור היישומים הבסיסיים ביותר בתעשייה המסורתית – המכונה התעשייתית והכלכלית האדירה של המשק הישראלי והגלובלי פשוט לא יכולה לעבוד ללא שפע של שירותי עיבוד שבבי, הניתנים ברובם במפעלי עיבוד שבבי ייעודיים ומקצועיים.

יש חלקים ורכיבים שאי אפשר לייצר בטכניקות של יציקה, הדפסת תלת מימד או ריתוכים וחיבורים מכאניים אחרים אלא רק באמצעות עיבוד שבבי של רכיב מגוש אחיד ושלם של חומר גלם מתאים – זאת בפרמטרים שונים כגון איכות, דיוק, חוזק מכאני-הנדסי, מהירות ייצור , כדאיות כלכלית וכיוצא באלו.

רוצים לשמוע עוד על ייצור באמצעות מיכון וטכניקות מתקדמות של עיבוד שבבי? מחפשים מפעל לעיבוד שבבי שיספק לכם תוצרים מדויקים, איכותיים ואמינים בצורה מקצועית חסרת פשרות? צרו קשר עם יעקובוביץ חיים כרסום וחריטה בע"מ ונשמח לצרף אתכם למשפחות הלקוחות המרוצים שלנו, המקבלים שירותי ייצור מותאמים אישית ממפעל עיבוד שבבי ותיק ומתקדם!

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]