מפעל עיבוד שבבי, כמו מפעל חברת יעקובוביץ' חיים בנתניה, מייצר ומעבד תוצרים הנדסיים ותעשייתיים, רכיבים ופתרונות מותאמים אישית לשלל לקוחות ושחקנים בתעשיות השונות בישראל. זה כולל ייצור של רכיבים חלופיים למכונות ומערכות, ייצור ועיבוד של אבי טיפוס מורכבים לצרכי מו"פ וייצור בעיבוד שבבי של חלקים ומרכיבים מדויקים למערכות ופתרונות טכנולוגיים, מסחריים או תעשייתיים שונים.
סדנא או מפעל עיבוד שבבי מחזיק אנשי מקצוע מעולים, אומנים בתחומם ומכונות מסוגים שונים, כדי להציע ולספק את כל היישומים והשירותים הדרושים לתעשייה וללקוחות דרך עבודות עיבוד שבבי מדויקות ואיכותיות. זהו תחום שבלעדיו התעשייה המקומית והעולמית לא היו יכולות להיות איפה שהן היום מבחינת יכולות וטכנולוגיות, כך גם אינספור תחומים אחרים, ממוצרי צריכה ועד מערכות מתקדמות במדע, רפואה, ביטחון תעופה וחלל.

נסביר אודות מהותו ופעילותו של מפעל לעיבוד שבבי, מה עושים במפעל כזה, אילו מחלקות קיימות בו ומה ייחודי במפעל ייצור שכזה.

חברת יעקובוביץ' חיים כרסום וחריטה בע"מ מספקת מגוון רחב של שירותי ייצור בעיבוד שבבי, בכל הטכניקות הנפוצות והמרכזיות בתעשייה ועל בסיס מכונות איכותיות ומתקדמות. מפעל העיבוד השבבי של יעקובוביץ מתמחה בייצור מוצרי עיבוד שבבי ברמה גבוהה ביותר של מקצועיות, דיוק והתאמה אישית, עם תוצרים ומשתמשי קצה המגיעים מכל התחומים התעשייתיים, כמו גופי מדע ופיתוח, חברות תרופות, ציוד רפואי, רכיבים למערכות תעופה, חלל וביטחון, מרכיבים למערכות תשתית והנדסה, חברות אלקטרו-אופטיקה, ייצור מוצרי צריכה ועוד שלל דוגמאות ויישומים המיוצרים בטכניקות מתקדמות של עיבוד שבבי. מפעל העיבוד השבבי של יעקובוביץ חיים נמצא באזור התעשייה פולג בנתניה, כך שהוא מספק שירותי ייצור ועיבוד שבבי ללקוחות בכל ישראל, כולל בתור מפעל לעיבוד שבבי בצפון וכספק בולט ללקוחות תעשייתיים שונים במרכז ובדרום.

מה עושים במפעל עיבוד שבבי?

במהותו של תהליך העיבוד השבבי במפעל, הופכים חומר גלם, מתכתי לרוב אך גם פלסטיקים, המגיע בתצורה של "קובייה" או משטח כלשהו ומחומר גלם זה מייצרים תוצר סופי מדויק, איכותי ואשר עומד בדיוק לתכנון מקדים מדוקדק. בעיבוד שבבי משתמשים בטכניקות ייצור ועיבוד שונות, שמהותן הסרה מדודה ומדויקת של שכבות וחלקים מחומר הגלם המעובד, כדי להגיע למוצר מוגמר שונה מאוד. ברוב תהליכי העיבוד השונים, מוסרים ונוצרים שבבים של חומר הגלם המעובד, מכאן מקור השם "עיבוד שבבי".

בטכניקות של כרסום והשחזה אפשר, למשל, לקחת "גוש" מתכת וליצור ממנו גלגל שיניים מדויק במיוחד לצורך מערכת הילוכים או כחלק ממערכת מכאנית בתוך פתרון טכנולוגי והנדסי שלם. כך מייצרים אינספור חלקים ורכיבים ספציפיים ומדויקים, כולל עיצובים תלת מימדיים סופר מורכבים, עם טכניקות עיבוד שבבי שונות ועבור שלל דוגמאות ופתרונות קצה.
מבחינת חומרי גלם שניתן למצוא במפעל לעיבוד שבבי, אפשר למצוא מגוון רחב של חומרים, רובם המוחלט מתכות וסגסוגות שונות אך יש כאמור גם עבודה ועיבוד של פלסטיקים ועם המיכון הנכון אפשר גם לבצע עיבוד שבבי לעץ.
דוגמאות נפוצות ומרכזיות של חומרי גלם מתכתיים שעליהם מיישמים טכניקות של עיבוד שבבי לתעשייה ולמערכות שונות – הכל בהתאמה אישית מלאה ולפי תכנון הנדסי-ממוחשב מדוקדק כמובן – כוללות למשל אלומיניום, סגסוגות פלדה מותאמות אישית, נירוסטה, טיטניום, פליז, נחושת וכן הלאה. בגזרת העיבוד השבבי של פלסטיקים, אפשר למצוא במפעל עיבוד שבבי חומרים כמו PVC, דלרין, אוקולון, פרספקס, נובוטקס, ארטלייט וכן הלאה.

מבחינת "החיים" במפעלי עיבוד שבבי, מדובר על מפעל תעשייתי-יצרני השונה ממפעלים אחרים, הרבה בגלל שאנשי המקצוע העובדים בו, אשר צריכים להיות ממש אומנים בתחום העיבוד השבבי והייצור המדויק, כל הזמן מפיקים ומייצרים חלקים ותוצרים חדשים ושונים. לא עושים אותו הדבר אלא כל הזמן מייצרים ללקוחות השונים תוצרי עיבוד שבבי חדשים, ייחודיים ומקוריים. היום, תחום העיבוד השבבי מתקדם מאוד טכנולוגית וכולל מגוון היבטים של עבודה עם תוכנות מחשב מתקדמות ומכונות CNC לעיבוד שבבי מבוסס מחשב ומערכות רובוטיות סופר מדויקות, לכן העובדים במפעל עיבוד שבבי צריכים להחזיק בסט יכולות ומיומנויות נרחב מאוד, הן בתעשייה מסורתית וייצור רכיבים רבים ושונים והן בתפעול מערכות טכנולוגיות משוכללות מאוד.

מחלקות הייצור והעבודה במפעל של עיבודים שבביים

כאמור, מפעל עיבוד שבבי גדול ומתקדם יכול לספק מגוון רחב של תוצרים ללקוחותיו בתחומי תעשייה ועשייה שונים, כאשר יש כמובן תיאום מקצועי ותהליכי בין מחלקות הייצור השונות ובהתאם למהות הפרויקט שאותו יש לייצר – מה שמאפשר לספק שירות רחב וטוב יותר וגם לספק ייצור ברמות דיוק ואיכות חסרות פשרות.  המחלקות העיקריות של מפעלים לעיבוד שבבי – כמו המפעל המתקדם והמקצועי של יעקובוביץ חיים כרסום וחריטה – כוללות את הדוגמאות הבאות, כדי לתת מענה מקיף ואיכותי ככל שניתן ללקוחות בעלי צרכים והעדפות שונים.

  • חריטה – קונבנציונאלית במכונות ידניות וממוחשבת במכונת CNC.
  • כרסום – קונבנציונאלית במכונות ידניות וממוחשבת במכונת CNC.
  • מחלקת השחזות – שירותי השחזה מותאמים אישית, השחזות עגולות ושטוחות.
  • מחלקת הרכבות – להרכבת רכיבים ומערכות מוגמרות.
  • מחלקת מסגרות – לריתוכים וביצוע חיבורים ועבודות מסגרות שונות לפרויקטים של לקוחות, לאחר ייצור רכיבים בעיבוד שבבי.
  • מחלקת גימור חלקים – צביעה ויישום גימורים רלוונטיים נוספים.
  • בקרת איכות – כדי לוודא שכל רכיב המיוצר במפעל עומד בתכנון המקדים ובסטנדרטים המחמירים ביותר של ניהול ובקרת איכות בתעשייה.
  • מחלקת תיב"מ – ליישום תכנון באמצעות מחשב של רכיבים המיוצרים בטכניקות העיבוד השבבי השונות, באמצעות התוכנות ההנדסיות המובילות והנפוצות בתעשייה.

צד ובנוסף לכל האמור לעיל, מפעל עיבוד שבבי מיישם גם פעולות וטכניקות עיבוד נוספות, כמו למשל חיתוכים מכאניים או באמצעות לייזר, ניקובים וחירורים, קידוח, הברזות והברגות, כיפוף פחים ויריעות מתכת, ערגול, ריקוע בארוזיה וכן הלאה, לפי הצורך והתכנון של כל רכיב, מערכת או פרויקט.

הייחודיות של מפעלי עיבוד שבבי

הייחודיות של מפעלי עיבוד שבבי, בין אם מדובר על מפעל בצפון או במרכז הארץ, היא בהיקף המוצרים והתוצרים שהמפעל מייצר והיקף טכניקות הייצור – מגוון אדיר של רכיבים, חלקים ותוצרים, מותאמים אישית ועבור שלל יישומים ותחומי תעשייה מתקדמת ומסורתית. יישומים ותוצרים של מכונות וטכניקות עיבוד שבבי תמיד נמצאים בביקוש וצורך גבוה ואפילו קריטי עבור שלל תעשיות מתקדמות וחשובות, כמו גם לצורך ייצור של רכיבים וחלקים בסיסיים ונפוצים מאוד. ממערכות חלל או מערכות ביטחוניות סופר מתקדמות ועד מוצרי צריכה ביתיים ופרטיים פשוטים ויומיומיים, אי אפשר לדמיין את התעשייה המודרנית בלי עיבוד שבבי.

יש חלקים ורכיבים שאי אפשר לייצר בטכניקות של יציקה, הדפסת תלת ממד או ריתוכים וחיבורים מכאניים אחרים אלא רק באמצעות עיבוד שבבי של רכיב מגוש אחיד ושלם של חומר גלם מתאים – זאת בפרמטרים שונים כגון איכות, דיוק, חוזק מכאני-הנדסי, מהירות ייצור , כדאיות כלכלית וכיוצא באלו.

רוצים לשמוע עוד על ייצור באמצעות מיכון וטכניקות מתקדמות של עיבוד שבבי? מחפשים מפעל לעיבוד שבבי שיספק לכם תוצרים מדויקים, איכותיים ואמינים בצורה מקצועית חסרת פשרות? צרו קשר עם יעקובוביץ חיים כרסום וחריטה בע"מ ונשמח לצרף אתכם למשפחות הלקוחות המרוצים שלנו, המקבלים שירותי ייצור מותאמים אישית ממפעל עיבוד שבבי ותיק ומתקדם!

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]