פלסטיק הוא שם כולל למגוון אדיר של חומרים, אשר בפועל נמצאים במכלול עצום של יישומים ואלמנטים בתעשייה ובשאר היבטי חיים של כולנו. ענפי תעשייה רבים ושונים משתמשים בפלסטיק כל הזמן, החל מרכיבים קטנים מאוד ועד מוצרי פלסטיק גדולים ומורכבים. יחד עם העלייה המהותית בשימוש תעשייתי ומסחרי בתוצרי פלסטיק, כך גם תעשיית העיבוד השבבי פיתחה מיכון וטכניקות מתקדמות של עיבוד פלסטיק לתוצרים מותאמים אישית ומדויקים. נסביר אודות תהליך עיבוד פלסטיק והאפשרויות העומדות לרשותכם.

חברת יעקובוביץ חיים מספקת מגוון שירותי עיבוד שבבי, כולל שירותים מתקדמים ומדויקים של עיבוד פלסטיק וייצור רכיבי פלסטיק בהתאמה אישית ותכנון קפדני, בעזרת מיכון מקצועי וטכנולוגיות חדשניות. 

עיבוד שבבי מול יציקה

אחת התכונות שהופכות את הפלסטיק לכל כך רב גוני ושימושי היא היכולת לצקת את הפלסטיק במצבו הנוזלי לתבניות מוגדרות וליצור פריטים מוכנים, לעיתים קרובות ללא צורך בעיבוד נוסף. ניתן לייצר תבניות מורכבות, מדויקות ומותאמות אישית עבור יציקות פלסטיק מקצועיות וכך ליצור במהירות ובצורה מדויקת סדרות איכותיות של תוצרים ויישומים. 

לצד יציקות פלסטיק, קיים תחום העיבוד השבבי של פלסטיק, בדומה ליציקות מתכת לצד האפשרות ליצור רכיבים בתהליכים מדויקים של עיבוד שבבי למתכות. עיבוד שבבי של פלסטיק הוא השם הכולל לתהליכי מיכון שונים שמהותם יצירת מרכיב מוגדר ומתוכנן מפלסטיק, מחומר גלם מוצק ומוכן, ללא יציקה כלל. 

שתי הטכניקות אינן מתחרות זו בזו כמובן אלא משלימות זו את זו. כדי לייצר כמות גדולה של אותם מוצרי פלסטיק, יותר הגיוני תפעולית וכלכלית לבצע זאת בעזרת יציקת פלסטיק מדויקת. אך כאשר אתם זקוקים למרכיב אחד מסוים או לכמות קטנה של תוצר פלסטיק מתוכנן ומותאם אישית, יצירתו בעיבוד שבבי הרבה יותר משתלמת כלכלית והיא יעילה יותר טכנית. 

כך, תהליך הכנת תבנית ליציקת פלסטיק ותהליך היציקה עצמו מצריכים זמן יחסית רב והם יקרים. כאשר צריכים חלק מסוים או כמות קטנה, עיבוד שבבי מספק פיתרון הרבה יותר מהיר וזול, מבלי להתפשר על איכות, דיוק ורמת גימור מעולה. 

תהליכים ספציפיים של עיבוד פלסטיק

פלסטיק הוא על פי רוב חומר פחות נוקשה וחזק ממתכת, לכן יש לבצע עיבוד שבבי של פלסטיק באופן שונה מאשר עיבוד מתכות ולא אחת גם באמצעות מיכון טכנולוגי והנדסי שונה וייעודי. כדי שעיבוד פלסטיק יספק תוצאות מדויקות ואמינות, לרוב עובדים עם חומרים פלסטיים קשיחים וחזקים יחסית, למשל שרפים תרמו-פלסטיים או פולימרים מחוזקים למיניהם. המגוון הקיים כיום עצום ועשיר מאוד, מה שמאפשר גם תוצאות מצוינות ומדויקות וגם התאמה אישית אופטימאלית מבחינת צרכים טכניים, תפעוליים, כלכליים ואפילו אסתטיים. 

עיבוד פלסטיק בעזרת מיכון עיבוד שבבי מתאים ומשוכלל מאפשר כיום את אותם תהליכי עיבוד מדויקים ומותאמים אישית כמו במתכות וחומרים אחרים, חלק מהתהליכים ידניים ופשוטים יותר וחלקם ממוחשבים וכוללים ביצוע באמצעות מכונת CNC סופר מדויקות ומהירות. כך, אתם כצרכנים ולקוחות יכולים ליהנות מייצור מותאם אישית של רכיבי הפלסטיק המדויקים שאתם זקוקים להם. 

תהליכי עיבוד פלסטיק כוללים למשל: חריטה, כרסום, חירור, השחזה שטוחה ועגולה, קדיחות, הברזות, הברגות וגם טכניקות גימור להשלמה אופטימאלית של תהליך העיבוד והייצור. ביעקובוביץ חיים מספקים שירותי עיבוד פלסטיק לתוצרים קטנים וגדולים כאחד, עם תכנון ממוחשב וביצוע מדויק ואיכותי ללא פשרות.

 

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]