מה זה חריטה עם CNC?

בעולם של עיבוד שבבי של מתכות וחומרים מתקדמים אחרים, מחרטות CNC ניצבות בגאון ככלי עבודה ועיבוד חיוניים, אשר יצרו מהפכה מהותית בתהליכי ייצור מדויקים. בטכניקות משוכללות וממוחשבות של חריטה CNC, ניתן לעצב וליצור בצורה מדויקת ועם עיצובים מורכבים רכיבים וחלקים מחומרי גלם מגוונים. בדומה למחרטות קונבנציונאליות, גם מחרטות CNC משמשות במהותן לעיבוד וייצור של רכיבים עם סימטריה צירית-סיבובית.
חריטה עם מחרטת CNC הוא תהליך ייצור הכולל הורדה והפחתה מדויקות של שכבות חומר גלם – מתכות או פלסטיקים מורכבים לרוב – לפי עיצוב הנדסי ממוחשב מדויק וכאשר המחרטה עצמה נשלטת ע"י מחשב ומסובבת את חומר הגלם המעובד בעוד שכלי עיבוד מיוחדים מוכוונים בדיוק מדהים על פני כמה צירי עיבוד, כדי לעצב את הרכיב בדיוק לפי התכנון.
בניגוד למחרטות קונבנציונאליות, המתופעלות ידנית על ידי מפעילים מיומנים (אנשי מקצוע אומנים בתחומם ההולכים ופוחתים ככל שעוברות השנים), בתהליכי חריטה ב-CNC הכל כמעט אוטומטי, מה שמאפשר גם זמני ייצור קצרים יותר ובעיקר דיוק חסר פשרות ופעולות עיבוד מורכבות מאוד, עם התערבות אנושית מינימלית.

איך חריטה ב-CNC מתבצעת?

כאמור, חריטת CNC מיושמת על רכיבים עם מאפיינים אקסי-סימטריים – קרי, רכיבים עם סימטריה צירית-סיבובית. חומר הגלם שאותו מעבדים מקובע לרכיב במכונה הנקרא SPINDLE והוא גם החלק המסובב את חומר הגלם המעובד בעזרת מנוע מרכזי מדויק. כלי החיתוך שנבחר למשימה, מתוך מבחר מגוון ומקצועי בהתאם לסוג ועיצוב הרכיב המיוצר, מתקרב לחומר הגלם המסתובב במהירות, ברמת דיוק גבוהה ועם מנועים ייעודיים ומסיר מהחומר שכבות ושבבים בהתאם לצורה הסופית הנדרשת לפי תכנון ה-CAD הספציפי.
מחרטת CNC כוללת לכל הפחות עיבוד ב-2 צירי תנועה, ציר רדיאלי וציר אקסיאלי (תנועה למעלה ולמטה וקדימה ואחורה) לעומת חומר הגלם המסתובב, ויש מכונות מתקדמות יותר עם עוד צירי עיבוד נוספים. על כל המנועים ותהליכי העיבוד והתנועה שולטת ביד רמה מערכת שליטה ובקרה ממוחשבת – שהיא הלב של כל מערכת CNC.
עם חריטה CNC אפשר ליצור עיצובים מורכבים של חלקים צילינדריים / ציריים, בדיוק חסר תחרות ופשרות, במהירות ועם חזרתיות גבוהה. אפשר לחרוט הברגות והברזות, צורות קוניות או מעוגלות, להקטין קוטר לפי תכנון מדויק ועוד מגוון רחב של יישומים ותהליכי ייצור.

אלמנטים שונים בתעשייה מצריכים שימוש בטכנולוגיות חריטה ב-CNC,  אלמנטים אלה מיוצרים ממגוון רחב של חומרי גלם. אם בעבר הלא רחוק, כל משימות החריטה בוצעו ע"י מיכון חריטה קונבנציונאלית ובידיו של חרט אומן, היום הטכנולוגיה מאפשרת לספק ביצועי חריטה מדויקים בצורה מדהימה וחסרת פשרות, באופן אוטומטי וע"י שימוש במכונות וטכניקות של חריטה ב-CNC.

לצד מכונות חריטה קונבנציונאליות ואנשי צוות מנוסים מאוד בחריטה, חברת יעקובוביץ חיים מציעה גם שירותי חריטה ב-CNC עם מכונות חדישות ומשוכללות וברמת דיוק שלא משאירה מקום לסטיות ולטעויות.

מהות תהליך החריטה

חריטה תעשייתית מתבצעת על ידי קיבוע החומר שיש לחרוט ולעבד לפוטר (מעין מלחציים), הפוטר מסתובב ובו חומר הגלם המובלט ובאמצעות כלי חיתוך המתקרב לחומר הגלם, מתרחש ה"קסם" של החריטה. על פי רוב פעולת החריטה מבוצעת על חומרי גלם בתצורה עגולה, דוגמת מוטות עגולים מלאים, חלולים, צינורות, מוטות הברגה, ברגים וכו'.

כאשר מדובר על חריטה ב-CNC, כל התהליך מבוצע במכונה מתקדמת מאוד מבחינה טכנולוגית והנדסית. דרישות החריטה מוזנות לתוכנת מחשב ייעודית ומתבצע תכנון ממוחשב מדויק ביותר המתייחס לסוג חומר הגלם, מרכיבי ומאפייני החריטה, גודל ושאר פרמטרים והכל מתוכנן במדויק במחשב ומועבר למחשב מכונת ה-CNC. בפשטות, חריטה בעזרת CNC היא מדויקת הרבה יותר מאשר חריטה ידנית, כי המחשב שולט בכל פעולות המכונה ואמצעי החריטה. החריטה מתבצעת במערכת סגורה ותחת מערכות ניטור ובקרה משוכללות, כך שגם מושג דיוק מרבי וללא סטיות וגם מושג תהליך חריטה בטיחותי יותר.

חריטה ב- CNC- יעקובוביץ

יתרונות של חריטה ב-CNC עם יעקובוביץ

  • מכונות חריטה ב-CNC מתקדמות וחדישות ביותר – ביצועים מעולים וחסרי פשרות, תוכנות תיב"מ ברמה הגבוהה ביותר ותוצאות אופטימאליות בכל משימת חריטה ממוחשבת, מהחלק הקטן ביותר ועד חלקים גדולים ומורכבים.
  • צוות חרטי CNC מקצועי, מנוסה אשר כל הזמן לומד ומתפתח לצד הטכנולוגיות והיכולות התעשייתיות המתחדשות בתחום העיבוד השבבי.
  • אמינות ואחריות מלאה בכל תהליכי הייצור והעיבוד השבבי, בכלל זה גם חריטה ב-CNC.

נתוני, ממדי החריטה שאנו ביעקובוביץ חיים מציעים ללקוחותינו עבור שירותי חריטה ב-CNC הינם:

  • אורך חריטה מרבי (קדח עובר בקוש): D=76.2 mm * L=3000mm
  • אורך חריטה בין עוקצים: D=300mm * L=800mm
  • קוטר חריטה בסמוך לפוטר: D=350 mm * L=250m

צריכים שירותי חריטה ב-CNC ורוצים לוודא שאתם מקבלים את השירות הטוב, האמין והמקצועי ביותר? פנו אלינו ואתם בדרך הנכונה לתוצאות אליהן אתם שואפים.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]