בעולם התעשייה, נובוטקס (Novotex) הוא חומר די מיוחד, הן מבחינת הרכב והאופן בו הוא מיוצר והן מבחינת מגוון השימושים שלו. נובוטקס אינו מתכת אך הוא גם אינו חומר פלסטי רגיל, כך שהוא מציע תכונות ספציפיות והתאמה ליישומים מסוימים, כאשר בנוסף התכונות והמאפיינים של החומר יוצרים מצב בו עיבוד נובוטקס הוא תחום ייחודי ומקצועי שלא כל ספק ייצור או עיבוד שבבי מסוגל לספק עם תוצאות וביצועים חסרי פשרות מבחינת איכות ודיוק.

חברת יעקובוביץ' חיים מספקת שירותי עיבוד שבבי וייצור רכיבים, ממגוון חומרי גלם ועל בסיס המיכון והציוד המתקדם והאיכותי ביותר בתעשייה, עם אנשי מקצוע אומנים בתחומם ולקוחות מובילים ומוכרים ממגוון מגזרי פעילות במשק הישראלי. החברה מספקת שירותי עיבוד נובוטקס לשלל יישומים, בהתאמה אישית ועם דיוק אופטימאלי. נסביר אודות עיבוד Novotex ועל מאפייני חומר הגלם הזה.

מה זה נובוטקס?

נובוטקס הוא שם המותג של יריעות וצורות נוספות של חומר גלם המוגדר מקצועית בתור בד כותנה פנולי או בתור טקסטיל אלקטרו-טכני. זהו חומר גלם הדומה במאפיינים מסוימים לפלסטיק ובמאפיינים אחרים לחומרים מעולם הטקסטיל המתקדם. הנובוטקס הוא חומר מרוכב – קרי, הוא חומר היוצר מבנה הנדסי מולקולרי הכולל חומרים שונים שלכל אחד תפקיד ייעודי ביצירת חומר בעל מאפיינים רצויים ליישומים רלוונטיים.

נובוטקס עשוי מבדי כותנה מיוחדים, אשר עוברים אימפרגנציה ולמינציה עם שרף פנולי ייעודי בתהליך של יציקה, כך מחברים יחד בין טקסטיל כותנה לבין שרפים תרמופלסטיים וחומרים פלסטיים תעשייתיים. חומר הגלם נובוטקס מגיע בצורות שונות, בעיקר יריעות או פלטות אך גם בפרופילים, מוטות וגלילים במקרים אחרים.

לנובוטקס תכונות מכאניות וחשמליות טובות (מבחינת בידוד למשל) ועם הציוד המתאים והידע המקצועי הנחוץ, אפשר די בקלות לבצע עיבוד נובוטקס לכדי תוצרים מדויקים ואיכותיים מאוד. מאפיינים נוספים של Novotex כוללים:

  • עמידות טובה לשחיקה פיזית / מכאנית
  • עמידות עד טמפרטורות של 120 צלזיוס
  • תכונות של בידוד חשמלי – החומר אינו מוליך חשמל כלל
  • התנגדות מעולה לנגיפה וללחצים פיזיים
  • תכונות של ספיגת וספיחת מים נמוכה ובפועל כמעט בלתי קיימת
  • חומר חזק מבחינה מכאנית ועמיד בפני עומסי מתיחה
  • סטביליות מימדית גבוהה
  • חומר המתאים ליישומים עם שמן ועם אוויר
  • חיכוך נמוך
  • תכונות טובות של ספיגת רעידות

הקשר של נובוטקס לעולם התעשייה ולעיבוד שבבי

בזכות שפע התכונות ההנדסיות והמבניות שלו, נובוטקס נמצא בשימוש יחסית נפוץ בתעשייה, עבור יישומים שונים. באופן כללי, יש סוגים שונים של נובוטקס או יריעות בד כותנה פנולי, סוג מרכזי אחד משמש בעיקר לייצור רכיבי בידוד למערכות חשמליות ולצרכי בידוד אחרים והסוג המרכזי השני משמש לייצור רכיבים תעשייתיים ומכאניים שונים.

עיבוד נובוטקס נחשב קל יחסית מבחינת חוזק, עמידות ואפשרויות עיבוד, אך בדיוק בגלל התכונות הרבות של חומר גלם זה ובגלל השילוב בין מוצר טקסטיל מתקדם לבין חומר פלסטי במהותו, צריך לעבד אותו עם הציוד המתאים, עם ראשי עיבוד מתאימים ולא אגרסיביים מדי, במהירויות הנכונות וע"י אנשים המנוסים בעיבוד שבבי וייצור רכיבים מנובוטקס. זאת כדי להגיע לרמת דיוק אופטימאלית ולא לשבור או לעוות את הרכיב המיוצר.

עיבוד נובוטקס כולל שימוש בטכניקות עיבוד שונות, כולל כרסום, חריטה, השחזה, קידוחים, חיתוך וכיוצא באלו.

יישומים נפוצים עם נובוטקס

לצד ייצור אלמנטים מנובוטקס לצרכי בידוד חשמלי, ביריעות ושרוולים למשל, בטכניקות השונות של עיבוד נובוטקס מייצרים ישומים תעשייתיים שונים. דוגמאות בולטות הן: טבעות אטימה למערכות אוויר או שמן למשל, גלגלי שיניים נובוטקס, מיסבים, חלקים נעים מבודדים במערכות חשמליות וכן הלאה.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]