הפולימר התרמופלסטי PVC הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר בתעשייה, חומר הנמצא ברכיבים מגוונים ביותר בכל תחומי התעשייה והייצור. מוצרי PVC נמצאים בכל מקום, מיישומים ביתיים ופרטיים קטנים ויומיומיים ועד יישומים גדולים ומורכבים בתעשיות הבנייה והייצור המתקדם וישנם כיום סוגים שונים וספציפיים של PVC עבור כל סוג של יישום וצורך, כאשר חלק מסוגים ותוצרים אלו ניתן לעבד בטכניקות של עיבוד שבבי – שירות שחברת יעקובוביץ' חיים מספקת בצורה מותאמת אישית, מדויקת ומתקדמת עבור לקוחותיה.

נסביר אודות תהליך עיבוד PVC ותוצריו. חשוב להבין כי ככל שזה נוגע לתהליכי עיבוד שבבי של חומרי גלם עשויים PVC, הכוונה היא לתוצרי PVC קשיחים וחזקים ולא, למשל, ליריעות PVC, תוצרים גמישים מדי או טקסטילים עשויים PVC. PVC קשיח הוא חזק ועמיד מספיק כך שניתן לעבד אותו במיכון עיבוד שבבי, הן קונבנציונאלי והן במיכון CNC מתקדם, עם תכונות טובות של עמידות לעיבוד (טולרנס) ואפשרויות גימור איכותיות ורבות.

עיבוד חלקי PVC נפוצים

בתעשיית העיבוד השבבי של מוצרים תרמופלסטיים, PVC מככב ונמצא בשימוש רחב ומקיף. החלקים הנפוצים ביותר שאנו נדרשים לעבד ולייצר באמצעות ציוד העיבוד השבבי המתקדם שלנו בסדנת יעקובוביץ' חיים כוללים למשל:

  • טבעות PVC
  • בושינגים
  • גלגלות וגלילי PVC מלאים או חלולים
  • חלקי PVC ביישומים מקדמי שחיקה (Wear Parts)
  • רכיבי PVC המשמשים ברכיבים אלקטרוניים

אלו כמובן רק דוגמאות של אפשרויות עיבוד PVC וייצור חלקים מהחומר הנפוץ והרב שימושי הזה, בהחלט ניתן לייצר ולעבד חלקים ורכיבים נוספים, מותאמים אישית תחת תכנון הנדסי ממוחשב, בהתאם לצורך התפעולי/טכני/הנדסי שלכם.

עיבוד שבבי של PVC

PVC הוא חומר תרמופלסטי רב-גוני, מה שמקנה לו שלל תכונות איכותיות ושימושיות, תכונות אשר הפכו אותו לחומר הגלם הנמצא בין 3 החומרים הנפוצים ביותר בקטגוריית החומרים התרמופלסטיים. בעיבוד שבבי של תוצרי PVC, עושים כאמור שימוש בחומר גלם קשיח ועמיד, חומר חזק מספיק לעמוד בעומסים של ציוד העיבוד. מבחינת טכניקות עיבוד שניתן ליישם על תוצרי PVC, מדובר באופן כללי על אותן טכניקות עיבוד שבבי כמו על חלקי מתכת, רק שבגלל תכונות שונות של חוזק, גמישות, קשיחות וכיוצא באלו, יש להשתמש בכוחות שונות ולא אחת גם בראשי עיבוד שונים המתאימים ספציפית לעיבוד חומר תרמופלסטי.

תהליכי עיבוד PVC כוללים למשל:

  • כרסום – הסרת שכבות חומר כדי ליצור צורות מוגדרות ומתוכננות בתוצר ה-PVC
  • חריטה
  • חיתוך
  • השחזה עדינה ומדויקת
  • ביצוע הברגות והברזות

ניתן לעבד תוצרי PVC באמצעות מכונות CNC ממוחשבות ומתקדמות המעניקות רמות גבוהות ביותר של דיוק, מהירות, מורכבות ואפשרות לייצר כמה רכיבים זהים באותה רמת דיוק. כמו כן, בהחלט אפשר לבצע עיבוד שבבי של מוצרים וחלקים עשויים PVC באמצעות ציוד עיבוד קונבציונאלי וידני, עם מפעילים מקצועיים במיוחד וללא המרכיב של התכנון והביצוע הממוחשב כמו ב-CNC – בחלקים פשוטים ניתן להגיע לתוצאות מצוינות ומדויקות גם במיכון ידני.

חברת יעקובוביץ' חיים מספקת שירותי עיבוד שבבי מתקדמים ומותאמים אישית, של מתכות, PVC וחומרים אחרים. לקוחות החברה מגיעים מכל מגזרי הפעילות התעשייתית במשק הישראלי. צרו איתנו קשר לפרטים נוספים והצעת מחיר לעיבוד PVC והצטרפו לשלל לקוחות מרוצים.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]