כרסם CNC הוא בעל המקצוע המיומן העומד בפועל מאחורי "הקסם" שקורה כאשר מכונת CNC משוכללת ומתקדמת מייצרת רכיבים מדויקים המתוכננים מראש במחשב, רכיבים אשר משמשים את כל מגזרי הפעילות בתעשייה בישראל ובעולם. היום, כאשר מיכון ה-CNC כה מתקדם ורב יכולות, הכרסמים ומפעילי CNC הם שילוב מנצח ונדרש ביותר של בעלי מלאכה מיומנים ומדויקים עם עובדי הייטק המשתמשים במערכות טכנולוגיות סופר מתקדמות.

אנשי מקצוע המשלבים ייצור עם טכנולוגיה מתקדמת

אם בעבר מפעלי עיבוד שבבי היו בהחלט שייכים מבחינה טכנולוגית להגדרה "תעשייה מסורתית", היום בפועל מדובר על מפעלי ייצור מדויקים המשתמשים במיכון מאוד מתקדם, משוכלל ומיוחד, כאשר כרסומות CNC הן בחוד החנית של התחום. מקצועני עיבוד שבבי תמיד נדרשו להיות אומנים בתחומם ובעלי מלאכה מעולים ואמינים, אך כניסת מכונות ה-CNC המדויקות והמשוכללות דורשת מהם גם להיות בעלי מיומנויות טכנולוגיות ומחשוביות גבוהות, כי הם עובדים עם מכונות מורכבות מאוד הפועלות עם מערכות מחשב ייעודיות ומורכבות.

כרסם CNC אינו מייצר בפועל את רכיבי ויישומי העיבוד השבבי כפי שהיה בעבר, היבט ה"הייטק" בעבודתו בא לידי ביטוי כל העת והוא איש המקצוע האחראי על הזנת התכנון ההנדסי למכונת הכרסום והעיבוד, לעיתים על ביצוע התכנון ההנדסי הממוחשב עצמו וכמובן על הפעלת המכונה, פיקוח על עבודתה, אחזקת ראשי ומשטחי העיבוד ועוד שלל משימות המאפשרות לכרסם ולמכונת העיבוד להפיק תוצרים מהירים, מדויקים ללא פשרות ועם רמת מורכבות גבוהה.

מבחינה מעשית, מכונת כרסומת CNC משמשת להסרת חומר מהחומר המעובד, כאשר כלי הכרסם עצמו נראה כמו מקדח, עם מגוון אדיר של גדלים וצורות – למשל לחיתוכים, לביצוע חריצים, להסרת חומר, הורדת שבבים ויצירת שאר דוגמאות ומבנים בחומר הגלם המעובד אשר יהיה לרוב מתכת או חומר פלסטי מתאים כלשהו. הכרסם מסתובב וחומר העיבוד נע אליו או שיש מכונות עם עבודה בכל צירי התנועה בהם גם הכרסם עצמו יכול לנוע לעומת חומר הגלם המעובד.

בתוצרים וביישומים של מכונות הכרסום ושל עבודת הכרסם האחראי על המכונה ועל הביצוע משתמשים בכל התעשיות – מתעופה וחלל, דרך תעשיות ביטחוניות ותחום הרכב ועד יישומים לתעשייה הרפואית ולרכיבים למכונות וציוד תעשייה מסורתית ומתקדמת.

מקצוע נדרש, מבוקש ומתגמל

למרות שלמרבה הצער לתעשייה "מסורתית" נוצר בנשים האחרונות מוניטין מיושן ולא אטרקטיבי עבור צעירים רבים בישראל, בפועל מפעילי CNC הם כבר כמה שנים מהמבוקשים ביותר בשוק התעסוקה. כרסם CNC ומפעיל מכונת CNC לעיבוד שבבי הוא מקצוע שיש ללמוד אותו, כאשר יש מחסור קבוע של אנשי מקצוע איכותיים בשוק הישראלי והעולמי, כך נוצרה מציאות בה בפועל מדובר על מקצוע נדרש מאוד, מבוקש מבחינת מפעלי עיבוד שבבי ומפעלי תעשייה מתקדמים וגם מקצוע אשר מציע לעוסקים בו תגמול נאה, מכובד ואף מפתיע ביחד לעבודות תעשייה אחרות.

כדי להיות כרסם CNC יש לעבור הכשרה מקצועית רלוונטית ולצבור ניסיון מעשי בעבודות כרסום ועיבוד שבבי נוספות. עובד מיומן, אמין ומקצועי יכול להשתלב במגוון אדיר של יישומים ועבודות CNC, להמשיך להתקדם עם התחום ולהיות חלק חשוב בהצלחה של הארגון – הן כלכלית והן מקצועית.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]