עולם העיבוד השבבי הוא רחב, מרתק ורב יכולות בצורה שקשה להאמין. תחום תעשייתי אשר מספק תוצרים, רכיבים ויישומים לכל מגזרי הפעילות התעשייתית והטכנולוגית בישראל ובעולם ועם מגוון אדיר של יכולות ואפשרויות מיכון. מכונות CNC ממוחשבות הן אלו שאיפשרו לתחום לפרוץ קדימה ולספק לתעשיות שונות ביצועים חסרי פשרות מבחינת דיוק, מהירות ייצור ואיכות ביצוע. בתוך כל נושא העיבוד השבבי, החיתוך היא אחת הפעולות הנפוצות ביותר, לכן מן הראוי שנסביר אודותיה.

חיתוכים מדויקים, מהירים ומורכבים עם מכונות CNC מתקדמות – מה זה בכלל?

מכונת CNC היא מכונה משוכללת ורבת יכולות אשר מתבססת על בקר ממוחשב הקורא ומיישם הוראות של תוכנת תכנון וייצור בעזרת מחשב (תיב"מ), אשר מוכרת גם בתור תוכנת שרטוט הנדסי – כאשר יש כמה וכמה תוכנות הנמצאות בשימוש שוטף בתעשיית העיבוד השבבי בישראל ובעולם. בקר ה-CNC מקבל קובץ הוראות מדויק ופרטני מתוכנת המחשב וממיר את הפקודות וההוראות לתנועות בפועל של כלי העיבוד ו/או של חומר הגלם כדי לייתר בדיוק את הרכיב המתוכנן. זה כולל גם החלפה אוטומטית של ראשי העיבוד בהתאם לתכנון ולצורך הטכני. מכונת CNC כזו יכולה על פי רוב לבצע את כל או רוב פעולות העיבוד השבבי – חיתוך, כרסום, חריטה, השחזה, קידוח וכו'.

בדרך כלל, מכונות CNC משמשות לעיבוד של מתכות, חומרים תרמו-פלסטיים ובמכונות מסוימות גם עץ. היום התחום נכנס לעוד תחומים וחומרי גלם, כמו למשל מכונות CNC לחיתוך ועיבוד של לוחות גבס, פרספקס ושאר חומרי גלם תעשייתיים.

מכל ההסבר לעיל ניתן להבין שבפועל מכונת CNC ממוחשבת ומשוכללת דומה במהותה לרובוט ייצור. המכונה מקבלת קובץ תכנון הנדסי מפורט אשר תוכנן והוכן מראש ע"י אנשי מקצוע מיומנים ותוכנות ייעודיות, ממירה את הקובץ לפקודות לציוד העיבוד ובסופו של תהליך מתקבל תוצר מוגמר מדויק בצורה אופטימאלית – במהירויות שיא ועם ניצול משאבים אפקטיבי במיוחד.

חיתוכי CNC

יש טכניקות שונות לביצועי חיתוכי CNC בתחום העיבוד השבבי כיום, כל טכניקה מתאימה ליישומים וחומרי גלם שונים וכמובן שיש טכניקות חיתוך CNC המצריכות מכונה מיוחדת וייעודית. כך למשל ניתן לבצע חיתוכים מדויקים ואיכותיים – כולל חיתוכים ברמות מורכבות יחסית גבוהות (קרי, לאו דווקא חיתוך ישיר בלבד) באמצעות כלי כרסום, אשר נראה כמו מקדח, הוא מסתובב ומסיר שכבות חומר גלם מהיישום המעובד. חיתוך CNC בעזרת כלי כרסום הוא טכניקה מאוד נפוצה, יעילה ומקובלת עבור רכיבי מתכת ופלסטיק מורכבים הנדסית ושאינם במבנה של לוח שטוח וגדול.

בנוסף, חיתוכי CNC רבים נעשים היום תוך שימוש במכונות חיתוך לייזר מיוחדות – יישום המתאים בעיקר ללוחות שטוחים של מתכת או עץ, כך ניתן לבצע חיתוכים מאוד מדויקים ועדינים, כמו גם חיתוכים גדולים יותר כמובן.

לכל חומר גלם וכל יישום או תוצר יש את טכניקת חיתוך ה-CNC האופטימאלית מבחינת יעילות ואיכות ביצוע, מהירות ועלויות – אך בהחלט חשוב לעבוד עם אנשי מקצוע מיומנים ועם מכונות איכותיות ואמינות המתאימות למשימה הספציפית שאתם זקוקים לה. חיתוכי CNC משמשים את כל תחומי התעשייה במשק הישראלי והעולמי, החל בתעשיות מתקדמות וחדשניות מאוד (תעופה, הייטק, רפואה) ועד תעשיות מסורתיות יותר (מיכון, ייצור מסורתי בנייה), וכל המרחב שביניהן.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]