עיבוד שבבי הוא תחום נרחב במיוחד, מרכיב משמעותי ובלתי נפרד מהתעשייה המודרנית כיום ומאין ספור יישומים ומוצרים שכולנו משתמשים בהם בעבודה ובחיים. היום יש כבר מכונות ופתרונות מתקדמים המאפשרים תוצאות מעולות וביצוע של עיבוד שבבי מהיר ומדויק ללא פשרות, אך בדיוק מכיוון שמדובר על תהליך ייצור שדיוק, מורכבות ותשומת לב לפרטים הכי קטנים הם אלמנטים מובהקים בו, בהחלט ישנם היבטים שחשוב במיוחד לשים לב אליהם ולתת להם את הדגש המתאים.

לצד ניסיון מוכח, שימוש במיכון מתקדם וגם המתאים ביותר למשימה, מאגר לקוחות המראה את רצינות ומקצועיות ספק העיבוד השבבי שלכם, כדי לקבל תוצאות איכותיות ללא פשרות, עליכם לבחור חברה מוכרת, מיומנת ואשר שמה לב לכל הפרטים וההיבטים הכי חשובים וקריטיים במסגרת מכלול יישומים ותהליכים של עיבוד שבבי.

ביצוע אפיון מוצר ותהליך והרצת סימולציית עיבוד לפני הייצור בפועל

עוד לפני שמגיעים לייצור בפועל של רכיב או יישום כלשהו בטכניקות של עיבוד שבבי מהיר, בין אם במיכון קונבנציונלי-ידני ובין אם במיכון CNC משוכלל ומרובה יכולות עיבוד, חשוב לבצע אפיון מלא ומותאם אישית של המוצר ושרטוטיו ההנדסיים, אפיון של התהליך מול הלקוח עצמו וכמו כן, במקרים הרלוונטיים להריץ סימולציות ייצור ממוחשבות עוד לפני תחילת העיבוד השבבי המעשי בפועל.

יש היום תוכנות מיוחדות וייעודיות לאפיון תהליכי עיבוד שבבי וייצור CNC וגם יישומי מחשב להרצת סימולציות ייצור כדי לאתר כשלים, נקודות חולשה ופגמים בתכנון או בתכנות מכונת העיבוד השבבי. זה אמנם מוסיף מעט זמן לתהליך, אך בגדול מבטיח תוצאות טובות ומדויקות יותר, חוסך לכם כסף ובמקרים רבים גם חוסך זמן מיותר.

מהירות תהליך העיבוד וקבלת תוצרים מוגמרים

במציאות העסקית והתעשייתית כיום, מהירות ועמידה בזמנים הם קריטיים להצלחה ולניצחון על פני מתחרים, כמו גם עמידה בדרישות הגבוהות של לקוחות בתעשיות רבות. לכן לצד דיוק, אמינות ומקצועיות, היום יש כמעט הכרח לספק שירות עיבוד שבבי מהיר תוך עמידה קפדנית בלוחות הזמנים שנקבעו וכמובן מבלי להתפשר על דיוק ואיכות.

אי עמידה בזמני עיבוד שבבי יכולה לגרום לפרויקט שלכם או למכונה מרכזית במפעל לעצור ולהכניס שרשרת המשכית להשבתה בפועל.

עבודה נכונה וחכמה עם המודולים בייצור עיבוד שבבי

טכנולוגיות עיבוד שבבי מתקדמות וחדישות – ברמת המיכון, התוכנות, ראשי העיבוד והיכולות ההנדסיות – מאפשרות תוצאות מעולות וביצועים גבוהים במיוחד גם עם חומרים קשים וגם עם תכנונים הנדסיים מורכבים ומרובי מישורי עבודה ועיבוד. אך כל אלו אינם רלוונטיים או נגישים אם לא מיישמים עבודה נכונה וחכמה, מתוכננת ואיכותית עם המודולים השונים אותו תהליך עיבוד שבבי. אפילו עם מכונות CNC הכי משוכללות שיש, המפעילים והמתכננים חייבים שליטה מלאה על התהליך, דיוק לכל אורך הדרך ולהיות עם אצבע על הדופק וניטו ובקרה של המודול כדי לספק לכם תוצאות אופטימאליות.

הנדסת איכות מעולה ותקנית

עיבוד שבבי הוא תחום תעשייתי מורכב ומדויק, כזה הנדרש לספק יישומים ותוצרים לפי תכניות הנדסיות מפורטות ועם רמת דיוק בלתי מתפשרת כדי שכל רכיב ותוצר ייתן מענה מושלם ואופטימאלי לצרכים ולתנאים שאליהם הוא מיועד. כדי להשיג זאת, אחד הדברים החשובים שיש לשים לב אליהם בכל תהליך של עיבוד שבבי מהיר ומתקדם הוא ניהול וביצוע של תהליכי הנדסת איכות מובנים ותקניים.

בקרת איכות, אבטחת איכות וביקורות איכות ודיוק  מבטיחות אמינות ואחידות בייצור, עמידה מלאה בדרישות ההנדסיות והטכניות וייצור שעומד באופן מלא לחלוטין לתכנון ההנדסי המקדים והמפורט, עד לרמת דיוק של מיקרונים.

שימוש בכלים המתאימים למשימה הנכונה

כפי שכבר אמרנו והדגשנו מספר פעמים במאמר זה, עיבוד שבבי מצריך דיוק מירבי ועבודה היורדת לרזולוציות הקטנת ביותר כדי לספק רכיבים ותוצרים העומדים גם בדרישות האיכות והדיוק המחמירות ביותר, למשל של תעשיית החלל והתעופה או הרפואה. אך גדי להשיג את זה, חשוב מאוד לשים לב ולהקפיד בצורה אבסולוטית להשתמש בכלים ובפתרונות העיבוד הנכונים, למשימה הנכונה וכמובן לפי תכנון הנדסי מקדים ואיכותי בתוכנת תיב"ם מובילה ומוכחת.

ראש עיבוד לא אידיאלי למשימה מסוימת, בחירה במכונת עיבוד שבבי מסוימת ולא בפתרון ממוחשב מתקדם יותר (או להיפך), מהירות עבודה לא מתאימה וכיוצא באלו – כל אלו יכולים ברמות המדויקות והקטנות ביותר לגרום לאי דיוקים ולכשל הנדסי לספק בדיוק את המוצר המתוכנן והנדרש – לכן קריטי לשים לב לכך ולבחור גם בכלים הנכונים למשימה אבל גם בחברת העיבוד השבבי הנכונה!

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]