טפלון, או בשמו הכללי יותר PTFE, הוא תרכובת תעשייתית ותיקה מאוד, אשר מאופיינת בעמידות רבה ובתכונות המוכרות של רמת חיכוך נמוכה מאוד והידרופוביות. התרכובת פותחה לפני שנים רבות ע"י חברת דופונט האמריקאית ועד היום השם טפלון הוא למעשה שם המותג של אותה חברה (כיום נקראת Chemours) לתרכובת זו. חברת יעקובוביץ חיים מספקת שירותי עיבוד בטפלון, ברמת דיוק וביצוע גבוהה ובעזרת מיכון ייעודי.

*הידעת: טפלון היה בשימוש תעשייתי לראשונה במסגרת פרויקט מנהטן של ארה"ב, פרויקט לפיתוח פצצה גרעינית כחלק מהמאבק במדינות הציר במלחמת העולם השנייה. בנוסף, משתמשים בטפלון לציפוי של קליעי רובה, בשל רמת החיכוך הנמוכה שהחומר מספק. 

שימושים תעשייתיים של טפלון

מלבד היישומים המוכרים כמו ציפוי של מחבתות וכלי בישול ואותם גלילים לבנים המשמשים לאיטום חיבורי צנרת, הטפלון נמצא בשימוש נרחב בתעשייה. הודות לרמת החיכוך הנמוכה שהטפלון מספק, כמו גם החוזק והעמידות של החומר, הוא משמש לייצור רכיבים שצריכים לעמוד בתנאי שחיקה גבוהים, לייצור אטמים שונים, לבידוד לכבלי חשמל, מסבים לא משומנים, קבלים, רכיבים חשמליים לטמפרטורות גבוהות, "בושינגים", גלגלי שיניים, רכיבי שסתומים ועוד. תוצרי PTFE משמשים גם ליישומים רבים בתעשייה הרפואית, התעופה והחלל ובתעשיית המוליכים למחצה. 

באופן כללי, הטפלון מציע תכונות רבות אשר מהוות יתרון תפעולי וטכני בתעשיות שונות: חוזק רב בפני פגיעות, עמידות בפני שחיקה, רמת חיכוך נמוכה במיוחד, עמידות טובה לחום (עד כ-260 מעלות צלזיוס), לחות, תגובות כימיות וקרינה. 

המורכבות של עיבוד טפלון

התכונות הספציפיות של הטפלון הופכות את העיבוד שלו למורכב ולתהליך המחייב ניסיון רב וגם שימוש במיכון המתאים ובחומרי הגלם האיכותיים ביותר. עיבוד לא מדויק ולא נכון של תוצרי טפלון יספק תוצאות לא מדויקות מספיק וגם יספק יישומים ותוצרים שאינם עמידים מספיק לשימושם הייעודי. לחברת יעקובוביץ חיים ניסיון רב וכאמור גם את הציוד המתאים לעיבוד טפלון איכותי, מדויק וללא עיוותים מבניים. 

היתרון שלנו בא לידי ביטוי בתוצאות שלנו! תוצאות אשר מושגות פעם אחר פעם הודות לשימוש בטכנולוגיות עיבוד חומרים חדישות ביותר ובקרת איכות קפדנית, אשר נתמכים בשירות לקוחות מעולה ומותאם אישית. 

עיבוד טפלון באמצעות טכנולוגיות מתקדמות

עיבוד טפלון מתחיל ביצירת הבסיס שאותו נעבד לתוצר המוגמר שאתה כלקוח זקוק לו, בין אם דרך יציקת טפלון איכותית ומדויקת ובין אם בשימוש בחומר עיבוד מוכן מראש, בהתאם למהות וגודל התוצר המבוקש ובהתאם לתכנון הממוחשב. מלאכת העיבוד עצמה של מוצרי טפלון נעשית תוך שימוש במערכות ממוחשבות לתכנון קפדני של התהליך והתוצר המוגמר, העיבוד ממשיך במכונות CNC משוכללות המספקות רמת דיוק חסרת פשרות ותאימות מוחלטת לתכנון הממוחשב. עיבוד PTFE באמצעות מיכון CNC מתקדם מאפשר לספק ייצור רכיבים בחמישה צירים/מישורים וגם רכיבים ברמת מורכבות גבוהה. העיבוד כולל גימור מלא של הרכיב המיוצר וכן תהליך בקרת איכות ממוחשב. 

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]