כאשר מדובר על עבודות עיבוד שבבי וייצור רכיבים מדויקים, סטייה של מילימטרים יכולה לעשות את כל ההבדל בין חלק מתאים לחלק שפשוט לא מספק את ההתאמה או הביצועים הדרושים. כך שתהליכי בקרת איכות הינם כה חשובים ומהותיים לאספקת שירות מקצועי, מדויק ואמין ללא פשרות. נסקור את תחום הנדסת האיכות בחברת יעקובוביץ חיים ונסביר מדוע כ"כ חשוב להקפיד עליהם.

הנדסת איכות בעיבוד שבבי

לפני שמדברים על הנדסת איכות, חשוב להבין את הגדרת האיכות בתעשיית העיבוד השבבי. בקרת איכות היא ספציפית לתעשייה ובאופן כללי אנשים שונים יכולים לפרש איכות בצורות שונות, כאשר מדובר על עיבוד שבבי וייצור רכיבים מותאמים אישית, אנחנו צריכים לפעול לפי הגדרת איכות הכוללת למשל דיוק – מצב שניתן להגדירו, למדוד אותו, לאמת אותו לשכפל אותו לייצור רכיבים נוספים שכולם זהים מבחינת רמת האיכות.

חברת יעקובוביץ' חיים מוסמכת לתקן ניהול האיכות המחמיר ISO 9001:2015, אשר כולל שורה ארוכה של נהלים הקשורים ישירות לתהליכי בקרת איכויות. בתקן תעשייתי מוביל זה, האיכות מוגדרת כמידה בה שורת מאפיינים מוגדרים של המוצר עומדים בדרישות הספציפיות לגביו.

חברת יעקובוביץ' חיים מוסמכת גם לתקן התעופה והחלל AS9100, הסמכה נוספת המבטיחה כי אתם מקבלים תוצרים איכותיים, מדויקים ואמינים.

בתהליכי הנדסת איכות בעיבוד שבבי – תחום המשמש את כל תחומי התעשייה והעשייה בכלכלה המקומית והעולמית – מטרת התהליך היא גם למנוע פגמים בייצור רכיבים וחלקים, אך גם להבטיח כי הרכיבים מיוצרים בדיוק מושלם לתכנון המקורי שלהם וגם שהם יתפקדו היטב תחת הדרישות והתנאים לשמם הם מיוצרים ומיועדים.

דוגמא פרקטית לחשיבות האיכות בעיבוד שבבי יכולה להיות  למשל: שסתום שמן מנוע המיוצר בגודל הגדול מדי מהתכנון המקורי בפחות ממילימטר אחד. אם ישתמשו בסדרת שסתומים כאלו, התוצאה יכולה להיות מאות מכוניות חדשות ששמן המנוע שלהם דולף.

כך שהליכי הנדסות איכות כלליים כוללים ביצוע מדידות וביקורות דיוק והתאמה למוצרים המיוצרים, אחזקת מיכון שגרתית וברמה גבוהה, עבודה לפי תכנון מקדים מדויק ומעקב אחר שורת נהלים פרטניים הנוגעים ישירות לניהול איכות.

תהליכי מנהל בקרת איכות בעיבוד שבבי

  • ייצור רכיבים וחלקים אך ורק באמצעות מיכון המתאים למשימה הספציפית, בין אם מכונות עיבוד שבבי קונבנציונליות ובין אם מיכון CNC מתקדם וממוחשב.
  • ביצוע שגרתי ולפי מרווחי זמן מוגדרים של כיול מיכון העיבוד השבבי – לשמירה על דיוק וביצועים אחידים בכל משימה ופרויקט. כולל גם בדיקת ראשי העיבוד ורכיבי ייצור רלוונטיים והחלפתם במועדים המדויקים.
  • ביצוע ביקורות ידניות וממוחשבות לתוצרי עיבוד שבבי, לבדיקת דיוק, עמידה בתכנון, איתור פגמים וכיוצא באלו. יש מיכון ייעודי לבדיקות איכות, מכשירים מתקדמים המבצעים מדידות מדויקות ובדיקות לעמידות לפי התנאים הדרושים, כמובן הכל מתבצע על ידי מנהל בקרת איכות.
  • רישום מדויק של רשומות איכות, בדיקות ומדידות ואחסון מסודר העומד בתקני ניהול האיכות – לצורך השוואות, רפרנס עתידי, ביקורות איכות ארוכות טווח וכדומה.
  • עבודה רק עם חומרי גלם איכותיים ואמינים, מבית ספקים איכותיים ועם בדיקות איכות תקופתיות לחומרי הגלם – כי חומר הגלם חייב להיות מתאים ואיכותי כדי שמיכון העיבוד השבבי יספק ביצועים מעולים.
  • תחקור וניתוח מעמיקים של פגמי ייצור ותקלות באיכות תוצרי עיבוד שבבי, ככל שאלו מתגלים ומתרחשים על ידי מנהלי בקרות איכות. כולל כמובן תיקון ליקויים ויישום שינויים נדרשים למניעת חזרת מקרים אחרים של פגיעה באיכות.
  • הכשרות סדירות ומתאימות לעובדים בהקשר לניהול הנדסת איכות, מיכון עיבוד שבבי חדיש ושיטות עבודה מדויקות, אמינות ובטוחות יותר.

בחברת יעקובוביץ' חיים אנו מחויבים בצורה חסרת פשרות לאיכות התוצרים היוצאים מחצר המפעל שלנו, זאת באמצעות מערכת מקיפה וסדורה של ניהול תהליכי הנדסת האיכות לכל אורך שרשרת הייצור. כשאתם רוצים שירות איכותי, אמין ומדויק, פנו אלינו והצטרפו לשורת לקוחות מובילים וגדולים מכל מגזרי הפעילות במשק הישראלי.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]