עולם העיבוד השבבי הוא כיום מאוד משוכלל, מתקדם ונסמך במקרים רבים מאוד על טכנולוגיות חדשניות ועל כוח מחשוב, אוטומציה ורובוטיקה גדול במיוחד. מציאות זו מדגישה את החשיבות של ביצוע משימות עיבוד שבבי עם הטכנולוגיה הנכונה והמתאימה ביותר לרכיב המיוצר ולרמות הדיוק והאיכות הנדרשות – כאשר היום ניתן להגיע לרמות גבוהות בצורה מדהימה ומעולה הודות למכונות חדשות ולטכנולוגיות תכנון, מחשוב וייצור חדשניות.

תוכנות CAM / CAD רותמות את כוח המחשב ליכולת עיבוד שבבי גבוהות

היום זה כבר מובן מאליו ומהווה חלק בלתי נפרד מהתעשייה כולה, אך חשוב להדגיש כי היכולת לעבד שבבים עם הטכנולוגיה הנכונה היא הרבה הודות להתפתחויות ולאפשרויות המגיעות מיישומי תוכנות CAD וכיום גם CAM. המונח CAD מתייחס לתוכנות משוכללות וחזקות של תכנון ושרטוט הנדסי בעזרת מחשב, כאשר המונח CAM מתייחס לפתרונות ייצור משוכללים המבוססים על תפעול באמצעות מחשב – מה שכולל מכונות CNC ואת האפשרות להעביר למכונות רב-גוניות וחזקות אלו תכנוני מחשב מפורטים של חלקים מורכבים ולייצרם בדיוק אופטימאלי, במהירות וביעילות מעולה.

ישנן הרבה מאוד תוכנות CAM/CAD הנמצאות בשימוש בתעשיית העיבוד השבבי בישראל ובעולם וביישומי ייצור בכלל, החל במותגים גדולים לתכנון ושרטוט כמו אוטוקאד או Solidworks ועד יישומים חדישים ומשוכללים מאוד של ייצור בעזרת מחשב כמו תוכנות סימטרון (GibbsCAM) או יישומי VoluMill המייעלים משמעותית את היכולות והדיוק במשימות כרסום מורכבות וממוחשבות.

תוכנות אלו, בין אם לתכנון ושרטוט ובין אם לייצור, מהוות אבולוציה גבוהה וחשובה מאוד בעיבוד שבבי בפרט ובטכנולוגיות ייצור בכלל, כאשר הן מאפשרות להגיע למוצרים מורכבים, מדויקים ומדויקים הרבה יותר, לייצר ביעילות ומהירות העולות עשרות מונים על ייצור אנושי ידני וגם להגדיל מהותית את התפוקה והאיכות על פני אפשרויות ייצור ועיבוד שבבי אחרות.

תוכנות ספציפיות למכונות CNC מסוימות

אחד ההיבטים של שילוב אופטימאלי בין טכנולוגיה לטכניקות ייצור מתקדמות בעיבוד שבבי הוא התאמת התוכנות המשמשות בתהליך למכונה הספציפית שבה מייצרים וכמו כן למהות הרכיב המיוצר בחלק מהמקרים. כך למשל יש תוכנות CAM (ייצור בעזרת מחשב) המתאימות ספציפית למכונות כרסום, אחרות מתאימות למכונות MTM המאפשרות ביצועי שיא במכונה משולבת אחת לכרסום וחריטה וכיוצא באלו אם עוד מכונות CNC ויישומים טכנולוגיים של עיבוד שבבי ממוחשב. כך גם תוכנות התכנון והשרטוט צריכה להתאים לרכיב שיש לייצר ובעיקר למודולים המשמשים בייצור עצמו ולמכונות ה-CNC שבהן ייעשה שימוש.

החשיבות של בחירה נכונה וחכמה של תוכנות תכנון הנדסי וייצור עיבוד שבבי ממוחשב היא לא רק מבחינת נוחות ואיכות העבודה אלא גם ברמה המעשית ממש. תוכנות איכותיות ומתקדמות, משולבות עם מכונות CNC מצוינות, מאפשרות היום ביצועים משודרגים ועליונים בהתאמה לטופוגרפיית פני השטח של חומר הגלם המעובד, הגנה ומניעת שחיקת יתר של ראשי העיבוד, חישובי תנועות וצירים מדויקים מאוד וכן הלאה. כל התהליכים המורכבים והמסובכים הללו מבוצעים על בסיס אלגוריתמים עוצמתיים וחדשניים ושילוב אופטימאלי של רכיבי תוכנה וחומרה.

לסיכום: כאשר מבצעים עיבוד שבבי עם הטכנולוגיה הנכונה והטובה ביותר, מתקבלות תוצאות מהירות, מדויקות, איכותיות ויעילות יותר תפעולית וכלכלית, זה מתחיל כבר בתכנון ומגיע לשיא ביישומי ייצור חדישים ומתקדמים של תוכנות ומכונות CNC.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]