מוצרים העשויים משרפים ממשפחת ULTEM הפכו פופולאריים מאוד ליישומי תעשייה רבים, הודות לכמה תכונות ההופכות את חומר הגלם הזה ליעיל ומתאים במיוחד למגוון יישומים ושימושים. ULTEM הוא חומר תחת הקטגוריה של PEI – פוליאטרימידים תרמופלסטיים אמורפיים, כאשר חומר גלם פלסטי זה מציע תכונות מעולות של עמידות תרמית, חוזק וקשיחות גבוהים ועמידות רחבה לכימיקלים וממסים.

תוצרי ULTEM משמשים רבות בתעשייה הרפואית והכימית, הודות לתכונות המכאניות והפיזיקליות שלו, כמו גם בזכות מגוון אפשרויות העיבוד שהוא מאפשר – גמישות וחופש פעולה נרחב בעיבוד ULTEM ויצירת תוצרים מדויקים ואיכותיים. בחברת יעקובוביץ חיים מתמחים, בין היתר, גם בשירותי עיבוד פלסטיק ובכלל זה בעיבוד תוצרי ULTEM וייצור רכיבים איכותיים בהתאמה אישית מלאה ועם המיכון הטכנולוגי המתקדם ביותר.

יתרונות העבודה עם ULTEM

  • עמידות ארוכת טווח לחום – בטווח טמפרטורות רחב, כולל טמפרטורות גבוהות מאוד בחלק מסוגי האולתם.
  • חוזק וקשיחות מעולים.
  • במקרים רבים, עלות חומר הגלם מסוג ULTEM  נמוכה יותר מרוב החלופות מקטגוריית הפלסטיק PEEK.
  • עמידות מימדית מצוינת, עמידות שקל לצפות מראש על פני טווח טמפרטורות רחב.
  • עמידות גבוהה ללחצים סביבתיים ולסדקים.
  • עמידות מעולה מפני אש, יצירת עשן וגם תכונות של רעילות נמוכה בחום גבוה.
  • יכולת עיבוד רב גונית ויעילה במיוחד – עיבוד תרמי בחום, הטבעה, שיחול, יציקה, חריטה, קידוח, כרסום, השחזה

סוגי ULTEM ועיבוד חומר הגלם

בפועל, משפחת חומרי ULTEM מציעה עשרות אפשרויות שונות וספציפיות של חומרים, כולם מבוססים על אותו בסיס PEI אך עם תוספות שונות בהתאם ליישום המבוקש (למשל חיזוק עם סיבי זכוכית בריכוזים משתנים). על פי רוב, בעיבוד שבבי של ULTEM וייצור מותאם אישית של רכיבי פלסטיק אלו, ייעשה שימוש באולתם מסוג 1000, 2100, 2200, 2300 ו-2400. אך ישנם כאמור עוד סוגים רבים המשתייכים למשפחת מוצרי ULTEM. 

מבחינת סוג וצורת חומר הגלם שממנו ניתן לבצע ייצור מוצרים ותהליכי עיבוד שבבי, ULTEM מגיע לרוב ביריעות או במוטות וצינורות בקטרים שונים. בצורתו הבסיסית, ULTEM הוא חומר בגוון ענברי עד שקוף לחלוטין, כאשר ניתן להשתמש גם בחומר גלם מסוג אולתם עם תוספות פיגמנטים שונים ו/או חומרים שונים לתוספת יכולות מכאניות וויזואליות. 

מבחינת עיבוד ULTEM, מכיוון שמדובר על חומר תרמו-פלסטי, הוא רגיש לחום ובחימום יתר במהלך העיבוד עשוי להיפגע מכאנית ומבנית, לכן חשוב לעבוד עם המיכון הנכון ובטכניקות העיבוד הנכונות – כפי שאנו עושים במפעל יעקובוביץ חיים כמובן. סוגי ULTEM מסוימים מחייבים שימוש בקררים לאורך תהליך העיבוד כדי למנוע עיוות ולספק דיוק מירבי, כאשר חשוב מאוד להשתמש בחומרי הקירור הנכונים ולא בחומרים לא מתאימים (למשל חומרי קירור מבוססי נפט) אשר יתקפו את האולתם ויפגמו בו. 

דבר נוסף שיש לדעת לגבי עיבוד ULTEM הוא שלפני תחילת תהליכי עיבוד, במקרים רבים יש צורך לבצע שלב קריטי של חישול וחיזוק. זה מפחית את הסיכון לסדקים וללחצים פנימיים אשר יפגמו בחומר הגלם ובתוצר הסופי וכמו כן מסייע במניעת עיוותים וכיפופים מיותרים בתוצר הסופי. שלב חישול זה מבוצע לרוב בתנור חישול מיוחד וייעודי. 

מעוניינים בעיבוד ULTEM ויצירת תוצרים מדויקים, איכותיים ומותאמים אישית אשר יספקו לכם תוצאות ללא פשרות? צרו קשר היום עם יעקובוביץ חיים לפרטים נוספים והצעת מחיר.

 

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]