דלרין הוא חומר תרמופלסטי הנמצא בשימוש נרחב בתעשייה בשל התכונות שלו. השם Delrin הוא למעשה שם המותג של חברת דופונט לחומר המוכר כימית כאצטאל, פוליאצטאל, POM או אצטאל-הומופלימר. הדלרין הוא חומר תרמופלסטי הנדסי המשמש לייצור רכיבים וחלקים הדורשים קשיחות גבוהה, רמת חיכוך נמוכה ועמידות מימדית ומרחבית מעולה. חברת יעקבוביץ חיים מספקת שירותי עיבוד בדלרין מדויקים, מותאמים אישית ועם בקרת איכות קפדנית, על בסיס חומרי גלם איכותיים ושימוש במיכון עיבוד ייעודי לעיבוד תוצרי פלסטיק מתקדמים. 

מאפיינים תעשייתיים של דלרין

דלרין (POM) מאופיין בכמה תכונות ההופכות אותו לבחירה מעולה למכלול של יישומים תעשייתיים ולבחירה המועדפת עבור גורמים רבים בתחומים תעשייתיים מגוונים. המאפיינים הבולטים של מוצרי דלרין הם:

  • חוזק גבוה
  • רמת קושי וקשיחות גבוהה
  • רמת חיכוך נמוכה מאוד
  • עמידות רבה לשחיקה ולתנאי עבודה קשים
  • עמידות טובה בפני לחות, ממסים, דלקים וכו'
  • צפיפות של 1.410-1.420 גרם/סמ"ק
  • הדלרין מגיע בצבע לבן או שחור.

דלרין נמצא בשימוש מסיבי יחסית בתעשיית הרכב, בייצור מוצרי אלקטרוניקה וכן בתעשיות רבות נוספות. תוצרים נפוצים של עיבוד דלרין כוללים גלגלי שיניים ומערכות הילוכים הנדסיות, מסבים כדוריים, "בושינגים", מהדקים, אטמים תעשייתיים וחלקים תעשייתיים-הנדסיים שונים. 

ישנם סוגים שונים של דלרין, כאשר יש לבחור את הסוג המתאים לסוג היישום שאתם זקוקים לו. כך למשל מוסיפים לבסיס הדלרין חומרים נוספים כדי לשפר או להוסיף תכונות – למשל זכוכית לשיפור העמידות לחום ותוספת חוזק, דלרין עם תוסף PTFE (טפלון) לשדרוג העמידות בפני שחיקה והחוזק המבני, דלרין ייעודי לשימושי מזון או ליישומי רפואיים וכן הלאה עם עוד סוגים ספציפיים של חומר הגלם התרמופלסטי הפופולארי הזה.

תהליך עיבוד דלרין

חומר הדלרין נוח ויחסית קל לעיבוד, אך מחייב עבודה עם חומר גלם איכותי ומתאים לתוצר המבוקש ועם מיכון מתאים כדי לספק תוצאות מדויקות ועמידות המתאימות לשימוש המיועד להן. חברת יעקובוביץ חיים מספקת שירותי עיבוד על בסיס שימוש בדלרין איכותי בלבד והעיבוד עצמו מבוצע בעזרת מיכון CNC משוכלל ותכנון ממוחשב מדויק עבור כל מוצר. 

בהיותו חומר תרמופלסטי, הדלרין כמובן רגיש לחום ועמיד עד לטמפרטורות של כ-250 מעלות צלזיוס.

לכן תהליך העיבוד צריך לשמור על טמפרטורת עבודה נמוכה יחסית. העיבוד של תוצרי דלרין מבוצע כאמור במיכון CNC ועל בסיס תכנון דיגיטלי ממוחשב, כאשר הרב גוניות של החומר מאפשרת עיבוד בכל הצירים והמישורים והשגת תוצאות מדויקות מאוד ורמת גימור מעולה וללא סטיות. עיבוד Delrin כולל כרסום, חריטה, השחזה, קידוחים וצביעה בהתאם לתוצר המבוקש על ידכם. 

רוצים עוד פרטים על עיבוד דלרין? מחפשים ספק שירות אמין, מקצועי ומדויק לייצור חלקי פלסטיק מורכבים? פנו היום ליעקובוביץ חיים לפרטים נוספים והצעת מחיר.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]