כיום ניתן למצוא לא מעט מפעלים העוסקים בתחום עיבוד שבבי. במפעלים מעין אלה בעצם לוקחים גושים של חומרי גלם שונים שלרוב יהיו מתכות ומהם מייצרים רכיבים מוגמרים, מדויקים ומורכבים בהתאם לתכנו מקדים מדויק וקפדני. בתהליך הייצור המדובר מגוש חומר גלם אחד מייצרים רכיב שונה וייחודי באמצעות תהליכים תעשייתיים שונים הכוללים את הסרת השכבות של חומר הגלם ויצירת שבבים ועל כן התחום קרוי עיבוד שבבי. מכיוון שכאמור משתמשים בגושי מתכות גדולים לצורך יצירת רכיבים בכל גודל, לא פעם נותרת במפעל לא מעט פסולת של מתכת. חשוב מאוד למחזר את הפסולת המדוברת.

מיחזור מתכות – למה זה כדאי?

מחזור מתכות מהווה פעולה שהמטרה שלה הוא לבצע שימוש חוזר במתכת. חשוב לדעת שהפעולה המדוברת נחוצה וזאת בשל העובדה שכמות המתכת הנכרית ממכרות הברזל הקיימים בטבע הולכת ומצטמצמת ועל כן, המתכת כיום נחשבת לחומר יקר מאוד. הפתרון היעיל ביותר ובד בבד גם הבריא ביותר לכדור הארץ כולו הוא למחזר מתכות. מיחזור מתכת מתבצע גם בשל העובדה שהמתכת מהווה אחוז לא קטן מסך הפסולת הביתית ועל כן, אם מפיקים פחות מתכת כך גם תהיה פחות פסולת ביתית.

מיחזור מתכת בישראל ובעולם כולו

חשוב לדעת כי במדינות רבות מיחזור פסולת מתכות מהווה חובה בהתאם לחוק. במדינות הללו, כל בעל עסק שמייצר מוצרי מתכת לרבות מנופים, רכבים או אפילו פחיות שתייה מבין  כי במקביל לעבודתו עם מתכות הוא חייב לדאוג גם לתהליך המחזור של הפסולת שנותרת מהמתכת. בישראל אמנם אין עדיין חוק אשר מחייב את החברות, העסקים או אנשים פרטיים שיש להם פסולת מתכת למחזר את הפסולת המדוברת, אך יש לא  מעט חברות פרטיות אשר עוסקות בתחום של מחזור מתכות מתוך הבנה של היתרונות הסביבתיים והאקולוגיים  שיש בפעולת מחזור המתכת.

כיצד ממחזרים מתכת?

מיחזור מתכות מתבצע במפעלי התכה. הפעולה מתבצעת בתנורים אשר עובדים בטמפרטורה של כ1800 מעלות. מכניסים את הפסולת המתכתית לתוך התנור, מתיכים אותה ומעבירים אותה לתבניות לצורך יציקת מוצרים חדשים. השלבים השונים של מחזור מתכת הם:

ראשית כל אוספים וקולטים פסולת מתכת מסוגים שונים ומעבירים הכל למפעל למחזור מתכת

לאחר מכן כל הפסולת שאוספים עוברת תהליך של מיון והפרדה של הברזל מרכיבים אחרים.

לאחר מכן, הגרוטאות שעוברות מיחזור מתכות מותכות והופכות למטילי פלדה

היתרונות במחזור מתכת

כאמור, מחזור מתכת מתבצע בכל העולם וזאת בשל העובדה שקיים מחסור הולך וגובר במתכת. יחד עם זאת למחזור מעין זה יש לא מעט יתרונות:

ראשית כל, משאבי מכרות הברזל הולכים ונעלמים בצורה משמעותית ועל כן צפוי מחסור במתכת בעתיד. בישראל כלל לא קיימים משאבי מתכת מקוריים ועל כן, ללא ספק יש חשיבות למחזור פסולת מתכתית

שנית, הפקת מתכות צורכת אנרגיה רבה יותר מאשר מחזור של מתכות ועל כן, לצורך שמירה על כדור הארץ ועל איכות הסביבה, כדאי מאוד למחזר מתכות.

בעולם קיימות כיום בורסות למתכת אשר סוחרות במתכות שעברו  תהליך מחזור מתכות בעולם וחברות אשר דורשות שהמוצרים שלהן יכילו אחוז מסוים של מתכות שעברו תהליך מחזור.

אין ספק כי תהליך מחזור מתכות מהווה תהליך חשוב מאוד ועל כן, כל מפעל לעיבוד שבבי אשר יש נותרת בו לא מעט פסולת מתכתית מתהליכי הייצור השונים במפעל, צריך לבחור בחברה העוסקת בתחום מחזור מתכות. חשוב לדעת כי מדובר על  תהליך מורכב אשר דורש עבודה יעילה ומקצועית ועל כן,, כדאי מאוד לבחור רק חברה שידוע כי היא עוסקת בתחום בצורה מקצועית ואמינה.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]