פלדה היא סגסוגת מתכת פופולארית מאוד במגוון יישומי תעשייה שונים, מתכת המכילה בעיקר ברזל ומעט פחמן, עם תוספות שונות היוצרות סגסוגות פלדה ספציפיות – למשל מנגן, כרום, ונדיום וטונגסטן. רכיבי פלדה המיוצרים בתהליכי עיבוד שבבי מדויקים ומותאמים אישים מגיעים לתעשיות רבות ושונות, מתעשיות הרכב והתעופה והחלל ועד למיכון תעשייתי, ציוד לבנייה, מוצרים ביתיים וכן הלאה. לאור היקפי השימוש העצומים בפלדות בעיבוד שבבי, בהחלט יש יתרון להבין את התהליכים של עיבוד פלדות ליישומים שונים.

חברת יעקובוביץ' חיים עוסקת בעיבוד שבבי כבר כארבעה עשורים, כאשר כיום החברה מספקת שירותי ייצור לגופים מובילים במכלול תחומי הפעילות במשק הישראלי, עם עיבוד שבבי רב גוני, מדויק ואיכותי, בעזרת מיכון קונבנציונלי ובעזרת מיכון CNC מתקדם ומשוכלל במיוחד. אנו מייצרים רכיבי פלדה בהיקפים גדולים ועם מגוון אדיר של מאפיינים ולפי תכנון פרטני, מרכיבים קטנים במיוחד ועד לפרויקטים גדולים ורחבים, הכל לפי תהליך מוקפד ומקצועי של עיבוד פלדה.

תכונות של פלדה – חזקה וגמישה

סגסוגות פלדה נפוצות כל כך בשימושים תעשייתיים רבים גם כי זוהי מתכת יחסית זולה לעומת הרבה חלופות יקרות יותר, אך גם כי זוהי מתכת המספקת יתרונות מכאניים רבים מאוד. פלדה היא מתכת חזקה מאוד, אך גם גמישה במידה טובה ברוב הסגסוגות, מה שמאפשר לייצר ממנה רכיבים ומוצרים רבים, מרכיבי מיכון קטנטנים ועד גשרים וכלים כבדים.

תכונות אלו מאפשרות עיבוד שבבי יחסית קל אך גם מדויק של תוצרי פלדה, כאשר ניתן לעבד פלדות בכל טכניקות העיבוד הבסיסיות הקיימות בתעשיית העיבוד השבבי – כרסום, חריטה, השחזה, חיתוך, ניקוב, כיפוף וכן הלאה.

לצד תכונות מכאניות של חוזק גבוה וגמישות מסוימת, יש סגסוגות פלדה הרגישות להתפתחות חלודה, קורוזיה ושאר פגעים – אלו סגסוגות הדורשות גימור מיוחד או לחלופין תחזוקה שוטפת כדי למנוע בלאי ונזקים. לעומת זאת, יש סגסוגות, כמו פלדת אל חלד (נירוסטה) המאפשרות את כל היתרונות של פלדה לצד עמידות גבוהה מאוד לחלודה ונזקי בלאי נוספים.

תהליכי עיבוד פלדה בעיבוד שבבי

בהתאם לסוג הספציפי של סגסוגת הפלדה שבה משתמשים לייצור רכיב כלשהו וכמובן שבהתאם לדרישות של אותו רכיב, ישנם תהליכי עיבוד פלדה רבים שניתן ליישם כדי להפיק תוצאות איכותיות, אמינות ומדויקות. בחברת יעקובוביץ' חיים מעבדים פלדות ומייצרים רכיבי פלדה בעזרת מכונות עיבוד שבבי קונבנציונליות לרכיבים פשוטים יחסית וכמו כן יש לנו מכונות CNC ממוחשבות ומתקדמות לייצור סופר מדויק ומהיר של רכיבים מורכבים יותר או לרכיבים הדורשים דיוק ברמות הגבוהות ביותר וייצור מהיר במיוחד. התהליכים הנפוצים ביותר של עיבוד פלדות בעיבוד שבבי הם:

  • כרסום: עיבוד פלדה באמצעות סיבוב כלי עיבוד על גבי חומר הגלם המעובד, הכרסומת מסירה שכבות של פלדה כדי ליצור את הצורות הרצויות לפי תכנון התוצר. מכונת כרסום CNC מאפשרת ייצור מדויק של צורות תלת מימדיות וסיבוב כלי העיבוד והפלדה המעובדת בכמה מישורי פעולה, עם דיוק ברמה גבוהה ביותר.
  • חריטה: חריטת דוגמאות ואלמנטים שונים ברכיב הפלדה המיוצר, בעזרת כלי עיבוד חזק ומותאם למשימה אשר מציע תכונות מכאניות חזקות יותר מהפלדה ולכן יכול לחרוט ולחרוץ אותה.
  • השחזה: הסרת שכבות דקות של פלדה באמצעות הזנת חומר הגלם המעובד לתוך אלמנט השחזה מסתובב, או ב-CNC או במכונה קונבנציונלית ידנית. מתאים בעיקר לחלקים סימטריים או גליליים.
  • חיתוך: חיתוך של חומר גלם או של חלקים ברכיב פלדה שאותו מייצרים, בעזרת מיכון CNC, מיכון כרסום וחיתוך קונבנציונלי-ידני או באמצעים מתקדמים אחרים דוגמת חיתוך לייזר, חיתוך פלזמה או חיתוך (וחריטה) עם סילון מים.
  • ניקוב / קידוח: ניקוב אחיד, מהיר ומדויק בעזרת מכשור CNC או טכנולוגיות אחרות דוגמת EDM. בעיקר לניקוב חלקים דו מימדיים ממשטחי פלדה. אפשרות עיבוד אחרת המשמשת לייצור חורים או פתחים בתוצרים היא באמצעות קידוח מדויק.
  • גימור: לא אחת לאחר ייצור רכיב פלדה מסוים, יש צורך ליישם עבורו גימור – גם מבחינה אסתטית (צביעה למשל), גם מבחינה תפעולית (עיבוד פני שטח הרכיב למשל) וגם מבחינת יישום הגנה מפני בלאי וכיוצא באלו (באמצעים מקצועיים וטכנולוגיים שונים).
  • מסגרות והרכבות: פרויקטים מסוימים מצריכים גם ייצור של רכיבי סגסוגת פלדה וגימור שלהם מבחינה חיצונית וגם הרכבה של כמה רכיבים לתוצר גדול ומורכב. לכן ניתן לכלול שירות הרכבות ומסגרות ברשימת תהליכים לעיבוד תוצרי סגסוגות פלדה.

רוצים את התוצאות האמינות, המדויקות והאיכותיות ביותר בתוצרי עיבוד פלדה? פנו היום לחברת יעקובוביץ' חיים לפרטים נוספים והצעת מחיר – עיבוד פלדות מכל הסגסוגות ובהתאמה אישית מושלמת.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]