בכל תחומי התעשייה כיום ישנם אינספור תקנים רשמיים אשר ארגונים מיישמים ומקבלים עבורם הסמכה, בעיקר תקני ניהול ובקרת איכות המיועדים להבטיח עמידה בסטנדרטים מוגדרים לגבי תחומי תעשייה וייצור ספציפיים. בהקשר זה, אחד התקנים הכי מדויקים ואשר מיועד ספציפית לתעשייה שלא יכולה להתפשר על דיוק, אמינות ואיכות הוא תקן AS9100 המתייחס פרטנית לניהול איכות בתעשיות תעופה, חלל וביטחון. חברת יעקובוביץ חיים מספקת מגוון רחב של שירותי עיבוד שבבי וייצור מדויק ומותאם אישית, תוך הסמכה מלאה לתקן AS9100 ועמידה בכל דרישות התקן והלקוחות מהתעשיות הרלוונטיות – נסביר אודות תקן חשוב זה.

במגזר התעשייתי בישראל ובעולם, הסמכה לתקנים "נזרקת לאוויר" פעמים רבות, כאשר לא תמיד כל הצדדים המעורבים מבינים את המשמעות ואת הפרקטיקה של תקני איכות אלו. לכן אנו חושבים שחשוב להבין עד כמה חשובה ההסמכה הרשמית לתקן AS9100 לתעשיות התעופה, החלל והביטחון ומה המשמעות של עמידה בדרישות התקן מבחינת ייצור, ניהול איכות ואספקת תוצרים מעולים וחסרי פשרות.

אודות תקן AS9100

תקן AS9100 הוא תקן בינלאומי לניהול איכות המיועד בלעדית לתעשיות התעופה, החלל והביטחון. התקן מספק לספקים ויצרנים בתחומים הרלוונטיים דרישות מוגדרות ליצירת ואחזקת מערכת איכות מקיפה כדי לספק מוצרים אמינים ובטוחים לכל הגורמים השונים בתעשיות התעופה, החלל והביטחון, כמו גם לגבי דרישות איכות לגבי תעופה צבאית ואזרחית. התקן הוא פרי פיתוח של איגוד האיכות העולמי של תעשיות התעופה והחלל (IAQG), המאגד בתוכו שלל ארגונים רלוונטיים מכל העולם ומיועד ליצור סטנדרטיזציה של איכות ואלמנטים אחרים בתחומי התעופה, החלל והביטחון.

תקן AS9100 מבוסס בחלקים מקיפים שלו על תקן ניהול האיכות הכללי והנפוץ ביותר בעולם, ISO-9001, לצד תוספות מיוחדות לתחומים הרלוונטיים לגופים הפעילים בתחום והערות פרטניות לספקים ויצרנים בתחומים אלו.

ביצוע חריטה ב- CNC- יעקובוביץ

באופן כללי, התקן מגדיר נהלים שונים שיש ליישם ולפעול לפיהם כדי להבטיח את קיומה של מערכת ניהול איכות מקיפה, מעמיקה ואפקטיבית. התפיסה היא שקיום מערכת ניהול איכות שכזו, לפי הגדרות ברורות ומאוד מפורטות, תבטיח אספקת מוצרים ורכיבים איכותיים ואמינים לכל אורך שרשרת הייצור והאספקה – אלמנט סופר קריטי בתחומים מורכבים, רגישים ומשוכללים כמו תעופה, חלל ומערכות ביטחוניות.

מכאן, כאשר חברה מקבלת הסמכה רשמית ומלאה לתקן AS9100 המשמעות היא שגופי הרגולציה המתאימים בדקו את פעילות החברה בהקשר להתנהלות ולניהול איכות ומצאו כי היא עומדת בכל הדרישות המחמירות והמוגדרות של התקן וכי היא מפעילה מערכת איכות מלאה. זהו תקן מחייב שכדי לקבלו יש לעמוד בסדרה ארוכה ומקיפה של מבחנים, התאמות ארגוניות ובדיקות בפועל וגם יש ביקורות תקופתיות – כך שבהחלט לא מדובר על חותמת גומי אלא על תקן רציני, מקיף ומחייב ביותר.

המשמעות של עמידה בתקן AS9100

מכיוון שתקן AS9100 מתייחס בלעדית וספציפית לניהול איכות בתחומי התעופה, החלל והביטחון, ארגונים רבים העוסקים בתחומים אלו מחייבים את הספקים והיצרנים שהם עובדים איתם לקבל הסמכה מלאה לתקן ולעמוד בכל דרישותיו – כדרישה חוזית לכל התקשרות עסקית ומסחרית. כך שהמשמעות היא שללא הסמכה לתקן איכות זה יצרן/ספק לא יכול לעבוד עם גופים הקשורים לתחומים פרטניים אלו.

משמעות היקפית נוספת היא כי עמידה בתקן AS9100 והסמכה רשמית לתקן מראה באופן כללי כי החברה המדוברת – במקרה זה יעקובוביץ חיים עיבוד שבבי – מנהלת מערכת איכות מקצועית ומקיפה, לכל תחומי פעילותה ולא רק לגבי ייצור רכיבים לתעופה, חלל וביטחון – וזה אומר משהו על איכותה ואמינותה של החברה!

רוצים לשמוע עוד על הסמכת תקן AS9100 של יעקובוביץ חיים? רוצים להבין מה הופך את השירותים שלנו לכל כך איכותיים, אמינים ומדויקים ומדוע גופים תעשייתיים מובילים בוחרים לעבוד איתנו? צרו קשר היום!

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]