עבור רוב האנשים, המונח השחזה מעלה מיד אסוציאציות של השחזת סכיני המטבח כדי שיישארו חדים ויעילים. אך למעשה בעולם התעשייה הרחב והמגוון, השחזה מתייחסת למכלול מקיף הרבה יותר של פעולות ופרקטיקות גימור וייצור רכיבים, כאשר פעולת ההשחזה היא חלק בלתי נפרד מתחום העיבוד השבבי. נסביר מהו שירות השחזה בעולם התעשייה והעיבוד השבבי, מדוע היא חשובה ונפוצה כל כך ולמה היא חייבת להיות מדויקת ואיכותית.

בהגדרה ה"מילונית" של המילה השחזה, מדובר על תהליך שנועד לחדד, לשייף וללטש להב של סכין או משטחים וכלים אחרים. מכאן ניתן לעשות השלכה על עולם התעשייה ולהתחיל להבין למה פעולת ההשחזה מקיפה וחשובה כל כך לגימור של חלקים ורכיבים ולמה היא חורגת הרבה מעבר להשחזת סכינים ולהבים בלבד.

חברת יעקובוביץ חיים כרסום וחריטה מספקת ללקוחותיה שירותי עיבוד שבבי מקיפים, כולל שירותי השחזה מדויקים ומותאמים אישית, באמצעות המיכון האיכותי והמתקדם ביותר, עם יישומים של השחזות עגולות ושטוחות ומתן מענה מדויק ללא פשרות לכל הצרכים של לקוחותינו.

המשמעות התעשייתית של השחזה בעיבוד שבבי

בעיבוד שבבי וייצור תעשייתי, השחזה הוא השם הכולל לפעולות של הסרת שכבות דקות ומדויקות של חומר מהתוצר המעובד והמיוצר, כדי לספק גימור איכותי, מדויק ומקצועי בדיוק לפי התכנון המקדים. בכך, שירות השחזות יכול להשחיז להב שצריך להיות חד (כמו לגבי סכינים ושאר להבים), אך בנוסף ההשחזה כוללת גם הסרת שכבות דקיקות של חומר כדי לייצר גימור חלק, אחיד ומדויק מבחינת מידה לשאר תוצרים ורכיבים המיוצרים בטכניקות עיבוד שבבי.

בהשחזה מקצועית מעלימים שבבים – אפילו זעירים ממש – של מתכת או חומר גלם אחר מהתוצר המוגמר, מסירים שכבת חומר כך שהתוצר יתאים ליישום עבורו הוא מיועד (למשל גלילים שצריכים להיכנס לתושבות מדויקות ולחוצות) ועוד מכלול פעולות גימור על סוגי תוצרים ומתכות שונים.

לאור התיאור לעיל, מבינים כי השחזות מחייבות דיוק מקסימאלי וחסר פשרות, ממש ברמה הגבוהה ביותר ובדיוק של מיקרונים. עם משחיזים למשל חלק תעופתי או רפואי המיוצר במכונת CNC ומיועד לשימושים מורכבים תחת עומסים גבוהים, שבב בודד וקטנטן יכול ליצור אסון של ממש לשאר רכיבי המערכת או המוצר הכולל. במקרים פחות קיצוניים, השחזה לא מדויקת מספיק או היעדר השחזת גימור בכלל, עשוי לגרום לחלק פשוט לא להתאים להתקנתו או לחלק חד וגס שיוצר סיכון לפציעה או לנזק לציוד.

היישום של השחזות בתעשייה ובעיבוד שבבי

הלכה למעשה, השחזה מבוצעת בכמה וכמה יישומים וסוגי מכונות, גם קונבנציונאליות (ידניות) וכמובן שכיום יותר ויותר במכונות CNC משוכללות ומדויקות.

הסוגים העיקריים של השחזות תעשייתיות – ואת אלו חברת יעקובוביץ' חיים מספקת כמובן – הם השחזה שטוחה והשחזה עגולה, כאשר בתוך חלוקה זו יש גם חלוקה נוספת של השחזות פנימיות וחיצוניות וגם של מידת הדיוק והעידון של ההשחזות (ראשונית, סופית או עדינה).

כפי שניתן להבין מהשם, השחזות שטוחות מיועדות לעיבוד וגימור של משטחים שטוחים, להסתר שבבים, דיוק מידה וכיוצא באלו. השחזות עגולות מיועדות לחלקים גליליים ועגולים למיניהם, באופן פנימי או חיצוני, זה יכול להיות לצילינדרים לסוגיהם או לגימור ודיוק של קידוח חור וכן הלאה.

רוצים לשמוע עוד על שירות השחזה תעשייתי ומדויק? פנו היום לחברת יעקובוביץ' לפרטים נוספים והצעת מחיר לעיבוד שבבי מקצועי.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]