למרות קיומן של מכונות עיבוד שבבי מדויקות במיוחד ומאוד משוכללות עבור עיבוד מתכות שונות, תהליך ניהול איכות הוא עדיין קריטי וחשוב ביותר באספקת שירותי עיבוד שבבי אמינים ואיכותיים ללא פשרות. בחברת יעקובוביץ חיים אנו מציעים מגוון שירותי עיבוד שבבי למכלול חומרים שונים, כאשר בכל הזמנה אנו מיישמים תהליך קפדני ומדויק של ניהול האיכות. נסביר אודות שלבי הניהול למתכות ותוצריהן – עם יעקובוביץ אתם מקבלים דיוק אופטימאלי וראש שקט לגבי השירות והביצועים שאתם מקבלים.

חברת יעקובוביץ חיים מוסמכת לתקן הבטחת האיכות ISO 9001:2015 – עדות נוספת לאמינות ולהקפדה היתרה שלנו על בקרת והבטחת איכות בכל שלבי העבודה והייצור שאנו מספקים לכם כלקוחותינו.

הגדרת תהליך ניהול איכות למתכת

בקרת האיכות (Quality Control / Quality Assurance) מתארת את התהליך המבוצע על תוצרי מתכת (כמו גם על חומרים ותוצרים אחרים של עיבוד שבבי) על מנת להבטיח כי המוצר הסופי איכותי ועומד בדיוק מרבי בדרישות הלקוח והתכנון המקדים.

תוצרי עיבוד שבבי רבים דורשים דיוק ברמה מאוד גבוהה, של מילימטרים ואפילו ברמה של מיקרונים, זאת כדי להתאים בדיוק אופטימאלי וחסר פשרות ליישום שלצורכו התוצר משמש. כך למשל, חלק חילוף למכונה תעשייתית מורכבת חייב להיות זהה למקור ומדויק בצורה עילאית כדי להבטיח עבודה נכונה ויעילה של המכונה אליה חלק החילוף "שייך" וכמו כן כדי למנוע תקלות יקרות בהמשך הדרך.

נקודת המוצא לגבי בקרת איכות למתכות ותוצרי עיבוד שבבי היא שאין מקום לטעויות ולסטיות. בקרת והבטחת האיכות נועדו לספק לכם מוצר מושלם העומד באופן מלא ומדויק ביותר בדרישות הטכניות ובתכנון המקורי.

ביעקובוביץ אנו מבצעים כמובן תהליך בקרת והבטחת איכות למוצרי המתכת והעיבוד השבבי שאנו מייצרים ומספקים לכם, אך בנוסף עושים גם בדיקות איכות מדגמיות גם לחומרי הגלם המתכתיים אשר החברה עובדת עימן. כך למשל אנו מוודאים שסגסוגות מתכת אכן אמינות ואיכותיות בהתאם לסוג המתכת, שפלדה למוצר כלשהו עומדת בכל הדרישות המכאניות, הפיזיקליות וכיוצא באלו. גם תהליכים אלו מיושמים באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומדויקים.

בקרת איכות- יעקובוביץ

ניהול איכויות דיגיטלית ומשוכללת

אם בעבר הרחוק תהליכי ניהול איכות לתוצרי עיבוד שבבי נעשו "לפי העין" ולפי אמצעי מדידה ידניים, כיום אנחנו כבר במציאות טכנולוגית שונה לחלוטין, מציאות המאפשרת דיוק מדהים בבדיקות בקרת איכות. כמו שמכונות עיבוד שבבי עושות כיום שימוש במחשבים חזקים, לייזר וטכנולוגיות CNC מדויקות, כך גם לתוצרי מתכת וחומרי גלם אחרים נסמכת כיום על מיכון ייעודי ומתקדם.

בקרת מכונות:

בחברת יעקובוביץ חיים אנו משתמשים במכונות ייעודיות ומשוכללות לתהליך, מכונות הבודקות את התוצרים שאנו מייצרים עבורכם בצורה דיגיטלית ומזהות כל סטייה וכל בעיה באיכות האופטימאלית של מוצרינו.

מכונות דיגיטליות מתקדמות לבדיקת האיכות בעיבוד שבבי מבצעות מדידות מדויקות בצירי X, Y, Z ובתהליך ממוחשב במלואו. המכונה בודקת ומודדת את התוצר המוגמר לפי השרטוטים המקוריים שבוצעו לפני תהליך העיבוד השבבי.

מבחינת שלבים של ניהול איכות לתוצרי עיבוד שבבי של מתכות, אם מדובר על מוצר אחד או הזמנה של כמה מוצרים ספציפיים ושונים, אנו מכניסים כל מוצר למכונת בקרת האיכות לאחר השלמת הייצור והגימור וכמו כן משתמשים באמצעי בקרת איכות ומדידה נוספים. מיכון וטכניקות בקרת האיכות שלנו מוודאים כי המוצר המוגמר עומד במידות ובדרישות התכנון המקורי – מבחינת פרמטרים כמו עובי דופן, זוויות, גודל חיתוכים וחורים וכן הלאה בהתאם לתכנון הממוחשב של המוצר. אם המוצר עובר את בקרת ניהול האיכות בצורה מלאה, הוא מועבר לאריזה ואספקה ללקוח. אם יש בעיה של דיוק או נושא אחר של בעיית איכות, המוצר מועבר להמשך טיפול.

מה קורה למוצרים הנכשלים בתהליך ניהול איכות?

התשובה תלויה במהות בעיית האיכות של המוצר. אם ישנן אי התאמות קיצוניות בין התכנון והדרישות לבין התוצר המוגמר, לא אחת המוצר כולו יבוטל ונייצר חלק חדש לחלוטין. אם מדובר על סטייה קלה מהתכנון והמידות המקוריות, אז בהחלט ניתן לבצע תיקונים איכותיים ויעילים, למשל השחזה קלה של החלק או כרסום יותר מדויק.

לקבלת הצעת מחיר
[contact-form-7 404 "לא נמצא"]